| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Успешно присаждане на игла към подвижен магнит на доза MF100  (Прочетена 1169 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Имам доста дози без игли от този и други типове , затова днес реших да опитам тази операция. Използвах магнита от тази доза и игла която свалих от някаква пиезо доза.Операцията изисква: мерак , стабилни нетреперещи ръце , търпение доста и предварителна нагласа за приемане на евентуален неуспех.Има доста незвестни-дали избраната игла е подходяща , зависи ли работата на дозата от дължината и и положението в което ще застане магнита.Това е коментарът,за да не се включат вечните всезнайковци и ме ядосат който има интерес ЛС. Имам и клип със звук. Преди да напиша това направих справка- подобни опити е правил АНАТОЛ, но аз не съм заимствал нищо от него.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Прекрасно! Много добре си се справил, и аз ще вмзема да направя подобен опит, че ми се търкаля една MF100 със счупена игла. Ще се радвам ако направиш клипа със звученето достъпен да се порадваме на резултатите.
Една поправка - дано не те ядосам - при MF-100 магнита се намира в корпуса на дозата (кръглото нещо което се вижда на дозите със свалени игли) а към иглата е прикрепено парче феромагнитен материал което попадайки в магнитното поле се намагнитва. Този тип дози, макар и еквивалентни по параметрите на подвижен магнит Moving Magnet, се наричат подвижно желязо Moving Iron. Та респективно няма как да му объркаш ориентацията :)
Поздрави!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Здравейте. Имам игла ортофон10. Иглата е счупена. Може ли да се постави на нейно място китайска или каква да е. Може ли да обясните, след като премахнете счупената игла, какво точно правите, за да се монтира другата игла.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Имате доза ОРТОФОН 10 на която иглата е счупена.Най-лесно е да купите само игла или доза с игла, но те са доста скъпи-100-200 лева. Иглата на тази доза е коренно различна от МФ100. Снимките от този пост не могат да се използват за ориентация.Ако можете свалете дозата и след това иглата и направете снимки. Чрез тях ще се уточни проблема-ако е изкъртена само иглата е едно, ако липсва тръбичката и иглата съвсем друго.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Много ми е интересно как се чува въобще звук след като всички кристални дози имат алуминиев държач на иглата???
/акустична,алуминиева тръбичка с фабрично закрепена игла на върха с определен ъгъл/
Доста съм си играл и нищо не става!!!Държача трябва да е от друг материал, а не алуминий за да изкара звук спрямо магнита.Оригиналните са тънки стомамени тръбички!Гуменият съеденител е също много важен за звукът.От самата гума се определя твърдостта на иглодържача.Фабричната гума /пръстен/старее с годините и трябва да се подмени с подходяща.По принцип това е консуматив който се сменя след определено време,а ние тук от любов към спорта какво ли не правим.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |