| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Някой ден, пълен с късни жерави…  (Прочетена 1392 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Някой ден, пълен с късни жерави…
« -: 18 Ноември, 2022, 08:12:36 »
Понякога задавате ли си въпроса, какво ще стане със старата техника, която сте събирали и реставрирали през годините?

Е, аз си зададох този въпрос преди време и реших, че всичко ще продам, подаря или изхвърля. Отне ми повече от две години, но резултатът е налице – на снимката виждате финала на това мое хоби - последния празен рафт, продаден още през лятото на 2022 г.

P.S. Според фъншуй е опасно да държите стари неща около себе си, с изключение на вино и ракия  8)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #1 -: 18 Ноември, 2022, 08:21:26 »
Ех, че свежо начало на деня...  :(
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #2 -: 18 Ноември, 2022, 10:57:27 »
P.S. Според фъншуй е опасно да държите стари неща около себе си, с изключение на вино и ракия  8)

Може би е вярно. Не знам дали е внушение, но след голяма чистка, се чувствам по-добре физически и психически. Сега се чудя какво да правя с телефонната си колекция, която е доста голяма и качествена. Няма никакъв смисъл да стои в къщи. Най-добре е да се направи някакъв музей на българската съобщителна техника, но не знам как да стане.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #3 -: 18 Ноември, 2022, 11:20:13 »
Важно е какво обслужваш. Егото си или духовното в теб. А що се отнася до прахта тя винаги остава на таз земя. И няма значение под каква форма е. Така мисля, а другото е суета във всичките и форми.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #4 -: 18 Ноември, 2022, 16:43:47 »
Сега се чудя какво да правя с телефонната си колекция, която е доста голяма и качествена. Няма никакъв смисъл да стои в къщи. Най-добре е да се направи някакъв музей на българската съобщителна техника, но не знам как да стане.

Не сте ли ги снимали,класифицирали и качили катo начало във Ваш website

нещо като това

https://www.sax.de/~zander/index2h.html

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #5 -: 18 Ноември, 2022, 16:50:53 »
Абсолютно те разбирам . И аз съм тръгнал по твоят път .

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #6 -: 18 Ноември, 2022, 19:14:05 »
Не сте ли ги снимали,класифицирали и качили катo начало във Ваш website

нещо като това

https://www.sax.de/~zander/index2h.html

Има тема тук:https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7661.0
Част от нещата са качени в страница във Фейсбук. Все пак по-важно е да се съхранят физически. Почти всички апарати са работещи. Външно и вътрешно са приведени в максимално автентичен вид. Българската телефонна техника е била доста качествена, а в същото време малко се знае за нея. Други видове българска техника събират доста хора, но на телефонната техника никой не обръщаше специално внимание. За това се заех да направя такава сбирка. Освен телефонни апарати, съм събрал и малко литература, разговорни уредби, домофони и други...

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #7 -: 18 Ноември, 2022, 22:50:36 »
Ами аз като по-прост ги подредих, за да могат хората да ги гледат :) И стана къща за гости с музейна част...хем хапваш и пийваш, хем се радваш на старите неща ;)
« Последна редакция: 18 Ноември, 2022, 23:00:16 от dido »

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #8 -: 18 Ноември, 2022, 22:56:52 »
Ами аз като по-прост ги подредих, за да могат хората да ги гледат :) И стана къща за гости с музейна част...хем хапваш и пийваш, хем се радваш на старите неща ;)
« Последна редакция: 18 Ноември, 2022, 23:03:36 от dido »

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #9 -: 19 Ноември, 2022, 18:48:31 »
 :bravo: :bravo: :bravo: :good: :good: :good:

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #10 -: 13 Декември, 2022, 10:05:31 »
Колегите от София вероятно ще познаят фасадата и витрината на Малък градски театър „Зад канала“.
Въпросът е, кой е колегата, който е намерил толкова достойно място на част от колекцията си?
Някакви идеи, а?  8)

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 431
  • Населено място: България
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #11 -: 13 Декември, 2022, 20:39:51 »
Понякога задавате ли си въпроса, какво ще стане със старата техника, която сте събирали и реставрирали през годините?

Е, аз си зададох този въпрос преди време и реших, че всичко ще продам, подаря или изхвърля. Отне ми повече от две години, но резултатът е налице – на снимката виждате финала на това мое хоби - последния празен рафт, продаден още през лятото на 2022 г.

P.S. Според фъншуй е опасно да държите стари неща около себе си, с изключение на вино и ракия  8)
Поне прах не бършеш вече. Похвално.  :)

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #12 -: 14 Декември, 2022, 06:25:38 »
lz2lx - не са мои тези сандъци.
Повече от моите отидоха в офисите на звукозаписно студио, частно радио, телекомпания, витрини на магазини, а един звънец дори в кръчма в чужбина и т.н.
Тези във витрината на театъра са на някой друг, който е стигнал до същите изводи като мен и много ми е любопитно КОЙ е той, ако изобщо влиза в този форум :-)


Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 154
  • Населено място: Монтана
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #13 -: 24 Декември, 2022, 05:24:43 »
Не мога да повярвам,че в 21 век колекционерите на ретро техниката вместо да расте то тя ще намалява.Да спасим даден радиоприемник примерно от ръцете на "ромите" да му дадем нов живот да му се радваме и накрая да ни мине радостта и всичко започва от където дошло там отишло,особенно за техниката която е произведена в нашата радиопромишленост която според мен трябва да бъде на почит и уважение от колкото чуждите приемници.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Някой ден, пълен с късни жерави…
« Отговор #14 -: 24 Декември, 2022, 07:17:21 »
... накрая да ни мине радостта и всичко започва от където дошло там отишло...

Не винаги се случва така :)

Преди време реставрирах един механичен грамофон и колега от форума ми подари стари плочи, защото аз нямах. Няма да казвам кой е той, но  е от  Ботевград и ако види тази тема ще се познае. Да не се чуди, какво се случва с плочите му – пазят се в пълния си ретро блясък.
Сега този грамофон стои във витрината на една малка звукозаписна компания, а за Нова година на него ще пуснем да свирят подарените плочи – ще го видят и чуят поне 30 човека, ще се снимат и после ще пуснат снимките в Twitter, Facebook  и т.н. Там ще го видят и чуят вече много хора, а после се връща обратно във витрината до следващия купон.

Та въпросът ми е, коя съдба ви харесва повече?

Тази на моя грамофон и плочите, които колегата ми подари, или тази на събиращите прах сандъци, чакащи след време наследниците да ги изхвърлят.


 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |