| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Интересно видео от създателя на Каратека и Принцът на Персия (има субтитри)  (Прочетена 649 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Интересно видео от създателя на Каратека и Принцът на Персия (видеото е на английски , но има субтитри , можете да ги сложите на БГ)

аз не знаех че е един и същ човека който ги е правил ...
на мен ми се стори интересно , може и на някой от вас да му е ...

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен digi2577

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 277
  • Населено място: Бургас
  • Димитър А. Димитров
Много интересно интервю! Не знаех подробностите как са създадени двете игри и ми беше много интересно да разбера как е направил тези сравнително плавни движения тогава.

Каратека съм играл с дни. Принцът на Персия много по-малко, само на Правец 16 и не съм стигал много напред в играта никога.

Между другото дневниците по създаването на двете игри са публикувани и може да се поръчат от Amazon:

https://www.amazon.com/Making-Karateka-Journals-1982-1985/dp/1480297232
https://www.amazon.com/Making-Prince-Persia-Journals-1985-1993-Illustrated/dp/0578627310/ref=sr_1_1?crid=3BV2GGE5VVL71&keywords=the+making+of+prince+of+persia&qid=1641193205&s=books&sprefix=the+making+of+prince+of+persi%2Cstripbooks-intl-ship%2C164&sr=1-1

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Наистина Каратека и Принца на Персия са страхотни игри за времето си!

Днес се разрових из Нета да видя до кога продължават да ги портват към по-нови платформи. За съжаление новите версии на Каратека нямат нищо общо с оригинала и са тотален боклук. Ситуацията с Принца на Персия обаче е съвсем различна. Намерих версия от 2008 г. за PS3 която е 1:1 с оригинала, само че с по-модерни графики и музика. И тъй като имам хакната PS3 конзола която използвам за медия плейър и за YouTube, реших да я сваля и да я пробвам (от тук).

Направи ми също впечатление че продуцента и повечето от програмистите са българи.
« Последна редакция: 14 Юни, 2022, 22:53:05 от CVT »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |