| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: въпрос за РЕГЕНТ 30Н  (Прочетена 5446 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: въпрос за РЕГЕНТ 30Н
« Отговор #15 -: 21 Април, 2022, 13:03:31 »
Наскоро разглеждах моят РЕГЕНТ 30Н ,че не бях се занимавал дълго време с него.Забелязох,че реверб пружинната му част е на ХАМЪНД!
Много интересно Германците имат не-лоши пружинни ревербератори тяхно производство като съдя от транзисторните им вермони!Възможно е по него време да са нямали и за това да е монтирана такава!
Доста е трудоемко разглобяването на предусилвателната част за да изчистя потенциометрите,че прекъсват един-два.Иначе има съскане /шум/ при отворени входове,което мисля,че е нормално?
С оригинални ел-34,тесла кафяв цокъл е и навремето замених катодния резистор с 240 ома 10вата за да запазя лампите по дълго,не че го слушам постоянно.Само от време на влеме си посвирвам с китара през него за да се изкефя.С този по-високоомен катоден резистор съм слагал и руски ленинградски лампи и няма разлика нито греят нито криви.Преди много години са  раздавали комплект лампи от дирекция -музика на музикантите ежемесечно.Били са интересни времена!!!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |