| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Самозасмукваща помпа с ежектор  (Прочетена 12578 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Не знам дали някой от вас има опит в тази област, но понеже аз нямам, съм длъжен да питам преди да сгреша. Днес един приятел ми даде една помпа, за която твърди, че вадела вода от над 9 метра та до 45 метра. Не е дълбочинна потопяема, но като се зачетох в нейното описание, ще излезе прав. Това, което ми даде е самата помпа чисто нова и някакво устройство, което в последствие разбрах се нарича ежектор. Мисля, че посредством него, помпата успява да извади вода от големи дълбочини. Имам кладенец дълбок 18 метра и смятам да я пробвам там. След малко ще кача снимки.
« Последна редакция: 08 Май, 2013, 22:42:17 от mano »

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Самозасмукваща помпа с ежектор
« Отговор #1 -: 08 Май, 2013, 21:24:44 »
Относно този ежектор-можеш да извадиш вода от по-голяма дълбочина но за сметка на дебита.Единственото предимство е,че помпата е отгоре.Много капризна система.Не трябва да променяш дебита и налягането на системата.При неправилно оразмеряване може да се получи нищожен дебит и само помпата да върти водата във системата.Към ежектора има едни таблици за оразмеряване на системата.Вода можеш да извадиш от 10 метра защото 10 метра воден стълб са една атмосфера.В случая -1 атмосфера.За твоя случай имаш два варианта:да сложиш помпата на фондамент в кладенеца на 9 метра над водното огледало или да си купиш съвременна потопяема помпа.Давам предимство на потопяемата помпа.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Самозасмукваща помпа с ежектор
« Отговор #2 -: 08 Май, 2013, 22:44:45 »
За потопяемата помпа знам, даже и модела съм избрал Wilo-Sub TWU 4-0409 EM. Лошото е, че е около 8 пъти по-скъпа от тази и не мога да си я купя.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 390
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Самозасмукваща помпа с ежектор
« Отговор #3 -: 08 Май, 2013, 23:06:30 »
Аз съм за потопяема помпа. Руска /или китайска/ за по-евтино. Ползваме такава на село от години. Една помпа издържа няколко години 6 - 8 години, според използването. После изгаря, хвърляш и купуваш това. Не зная колко струва сега - може би около стотина лева. Единственото изискване е да не затапваш маркуча с пистолет или по друг начин, докато помпата работи. Иначе помпата изгаря доста бързо.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Самозасмукваща помпа с ежектор
« Отговор #4 -: 08 Май, 2013, 23:10:51 »
Марияне, ясно, че кладенеца ти е дълбок 18 метра. А на каква дълбочина от горния му край в момента е водата? Предполагам, че близо до повърхноста. Слагай помпата и започвай да изпомпваш докато все още подпочвената вода е висока. С изпомпването ще успееш да разбереш до къде ще стигне, но предполагам, че без проблем ще стигнеш дъното.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Самозасмукваща помпа с ежектор
« Отговор #5 -: 09 Май, 2013, 07:03:17 »
Имам 5 метра воден стълб, а потопяемата помпа както вече казах, не мога да си я купя в момента защото инвестицията е доста голяма, отива към 800лв, а тази мога да я взема за около 100лв.

Характеристики на помпата
« Последна редакция: 09 Май, 2013, 07:59:04 от mano »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Самозасмукваща помпа с ежектор
« Отговор #6 -: 09 Май, 2013, 10:08:56 »
За 100 лв. е добра цена, но пробвай я първо, може и да ти върши работа. Аз не съм ползвал такава, с потопяема съм, която преди около 5 години я купих за почти 400 лв. Иначе съм ползвал и обикновена българска центробежна, пак върши работа, само че трябва да се обезвъздушава, малко по-неудобна е.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |