| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Имам подарък VE301Dyn  (Прочетена 932 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Имам подарък VE301Dyn
« -: 09 Октомври, 2021, 22:58:30 »
Здравейте колеги
Както Ви писах в предишната тема успешно замених радиолампата RES 164 с PL 95.Тази раздиолампа е предназначена за Радиопиремника VE301 dyn.
Преди месец ми подариха два радиоапарата с шасита на VE301 на Telefunken  и Lorenz-показани на снимките.
Единият радиоапарат беше в оригиналната кутия, а другия в дървена кутия,която според мен е много добра изработкана на местен майстор  с трапецовидни зъби в мястото на съединение.
Радиоапаратите бяха разкомплектовани и неработещи.
И на двете щасита липсваше крайната лампа RES 164.
От двете шасита събрах 2 броя AF7,1бр. RGN 1064 ,1бр.EL3,която беше поставена на едното шаси вместо RES 164 с пренавит мрежов трансформатор.
Взех решение от двата радиоприемника да сглобя поне един и започнах работа.
« Последна редакция: 09 Октомври, 2021, 23:07:12 от dragan »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Имам подарък VE301Dyn
« Отговор #1 -: 10 Октомври, 2021, 09:10:28 »
Браво Драгане, много добра придобивка. Лампата RES164 мисля, че не е създадена специално за VE301 Dyn, но може и да греша. Аз както знаеш имам две такива бакелитови радиа, работят перфектно, включвам си ги понякога да ги слушам. Но такова радио в дървена кутия виждам за пръв път, вероятно не е оригинално, но е перфектна изработка.
Честито и приятно забавление с тях.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Re: Имам подарък VE301Dyn
« Отговор #2 -: 10 Октомври, 2021, 11:44:04 »
Благодаря Валери
Радиото вече е завършено.
Шасито е само почистено,не е боядисвано.
Кутията е почистена,полирана и обработена с масло.
Платът пред говорителя не можах да го опъна добре.
Не мога да разбера защо снимките са завъртени?

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Имам подарък VE301Dyn
« Отговор #3 -: 12 Октомври, 2021, 22:17:08 »
Чудесна придобивка, Драго, със удоволствие да го слушаш!
Очевидно радиото е от военните години, когато резервните части стават дефицитни. Разбира се, Валери е прав - нито RES164, нито AF7 или RGN1064 са създадени за този приемник. От поредицата „народни” само лампите на мрежовия DKE38 са специално конструирани, но на твоите пише - само за употреба в VE301, забранена е отделната им продажба.Това показва за мен, че са оригинални от радиото и че са от периода, когато започва глад за цивилни лампи в Райха.
Приятелски Поздрав!
Иван

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
64 Отговора
13243 Прегледи
Последна публикация 02 Февруари, 2020, 20:15:46
от dragan

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |