| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Симфония 10 на Lac40  (Прочетена 3191 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Симфония 10 на Lac40
« Отговор #30 -: 20 Януари, 2021, 15:07:06 »
Не, не го разбирам като заяждане - тук сме се събрали да си помагаме, да споделяме опит. Аз мога да кажа само, че опита с нагряването го използувам точно за полиетиленови и полистиролови цели. Не случайно писах „внимателно„ иначе щях да пиша „хвърли го в печката„ :D
Ето всички знаят от какво се правят ролките за скалата. Тези са от един EMUD Mignon.
Два-три дни във WD40, ръждопреобразовател, бог знае какво без резултат. Тогава ги заклещих в менгемето, сложих поялника на оста. След три четири опита, внимателно ги развъртях.
142081-0
Общо взето си позволявам да споделям само неща, които съм пробвал, за общи приказки си има други теми.
Иначе ето я Симфонията, която имам аз сигурно е друг модел - май 9.
142083-1
« Последна редакция: 20 Януари, 2021, 15:13:37 от navi »
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Симфония 10 на Lac40
« Отговор #31 -: 20 Януари, 2021, 15:44:22 »
Признавам си без бой. Забравих, че има Симфония на базата на шасито от Мелодия 1,2 и Орфей
Тук има малко инфо

За копчетата не се притеснявайте, не са клеясали. дет се вика ония ден ги вадих да сваля скалата.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Симфония 10 на Lac40
« Отговор #32 -: 20 Януари, 2021, 16:06:59 »
Да, имало е и Симфонии за износ, например за Унгария. Моята е модел "Budapest", писах за нея в стария форум.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Симфония 10 на Lac40
« Отговор #33 -: 21 Януари, 2021, 21:30:37 »
Аз много го обичам това радио. Тук още две публикации, които са известни, ама да попълним каталога 😁

Първо класическото изпълнение:
* sch_rx_simfoniq_10.pdf (312.41 kB - свалено 283 пъти.)


Но по-интересно - и първото Българско лампово стерео (по НЧ).
* СИМФОНИЯ 10 - СТЕРЕО.pdf (773.15 kB - свалено 151 пъти.)
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен Lac40

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Симфония 10 на Lac40
« Отговор #34 -: 30 Март, 2021, 17:23:56 »
Здравейте на всички,искам да попитам на Симфония 10 на изхода за допълнителня говорител пише 6 ом,може ли да сложа 8 ом или 4.Имам 4,6 и 8 омови,стари разбира се от лампови приемници.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |