| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с Китайски волт амперметър  (Прочетена 4802 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен -JonnS-

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: Самоков
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #30 -: 24 Март, 2021, 19:47:55 »
карантията ми се подмяташе по мазето...
Ако сте запазили потенциометрите и не ви трябват, моля да се чуем на ЛС.
Благодаря,

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #31 -: 24 Март, 2021, 22:06:52 »
Имам я платката от няколко години и е вярна до гроб. Но съм направил доста доработки. На входа е грец с мощни щотки по 30А всеки , кондензатори 12000микро изнесени извън платката , 5бр крайни транзистори 2N3055 с емитерни резистори 0,1ом ,токовия датчик в сучая резистор е с 3бр. по 0,22ом в паралел. Постигам около 7,5А при 12V , трафа съм го мотал аз и държи , но при 7А пада с  около 2v.Другите разлика се натрупва по малко от диодите и крайните транзистори.На 24V държи до около 3A. Гледал съм го и над 3А се появява пила на около 80килохерца.Може би тя е проблема на измервателния прибор от Китай. Аз съм с два аналогови волт и ампер , показват точно в целия обхват. Пропуснах удебелил съм всички патечки по платката. Ако някой иска снимки ще има утре .

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #32 -: 25 Март, 2021, 07:55:55 »
Аз също ползвам тоя стабилизиран изправител. Напрежението регулирам с многооборротен потенциометър и няма никакви проблеми- регулирането е плавно и стабилно. Да, и аз съм сменил диодите, идващи с кита- сложих по спомени 6 Амперови, кондензатора е завишен 2 пъти като стойност. Ползвам оригиналния транзистор, защото трафа ми е хилав и повече от 2А да се скъса не може да даде, но и не ми трябваше повече, и досега ми върши работа. Иначе за около 5-6 А ток спретнах един друг блок с импулсно регулиране, пак китайщина. Работят и двата безпроблемно. Подготвил съм още два комплекта от първия вариант- 0-30 V, за двуканално +/- захранване, но не остава време, а и мерак вече нямам.... Иначе всичко е налице- убийствен траф на DINACORD, кутия от ТЕС някакъв. Оня ден се качвах на тавана, там пък чака не знам от колко години само да бъде събрано в работен вид друго двиканално захранване 0-35V, до 5А на канал. Кога е правено то става ясно от факта, че схемата е с uA 723. Там има едни доста тъпи решения, но по онова време нямаше просто други възможности...
Та китайския кит е добър, оригиналната схема доколкото знам е полска. Колега ми каза преди време, че с този кит е получил премаркиран полеви транзистор някакъв и се моткал ден-два, докато светнат нещата. Та може би е добре да се проверяват някои от частите. Иначе за тези приборчета- ако поръчвате, не се хвърляйте на най- евтините, почти сигурно ще получите боклуци. Гледаайте снимките, търсете от тези, които имат тримери за корекция и на двете показания- ток и напрежение. С тях нещата са поносими. имам 3-4 от другите, купих ги преди да разбера какъв боклук са. Както бях писал, по наставления от един руски форум направих едни промени, които пооправиха нещата с показанията на тока, но еиния прибор от всичките за съжаление не се "подчини" и съм го бракувал....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 626
  • Населено място: Сандански
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #33 -: 25 Март, 2021, 08:10:52 »
За толкова пари - толкова качество.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #34 -: 25 Март, 2021, 23:11:56 »
Малко смях :

/>

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |