| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставриране на лампов усилвател от телевизор  (Прочетена 809 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Това е платката, която ми подари участникът във форума IAN, за което му благодаря.
Пристигна отлично опакована и във външен вид, който надхвърли очакванията ми – с оригиналните части и без видими следи от ремонти и подмяна на резистори и кондензатори.
Тъй като целта е усилвателят да бъде „оживен“ и използван за един друг проект, вероятно ще се наложи подмяна на някои кондензатори.
Сега трябва да определя от коя версия на ТВ „Стадион“ е тази платка и да проследя свързването на стърчащите кабели. Също така ще търся оригинален изходен трансформатор от този телевизор и потенциометрите.
Единственото за което съжалявам, е, че този модел телевизор няма пластмасов или метален надпис „СТАДИОН“ на кутията :- )

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 359
  • Населено място: София
Re: Реставриране на лампов усилвател от телевизор
« Отговор #1 -: 23 Февруари, 2021, 12:17:49 »
Схемата трябва да е тази:
http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_stadion/sch_stadion.pdf
"Стадион" - по-стария модел.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Реставриране на лампов усилвател от телевизор
« Отговор #2 -: 26 Февруари, 2021, 17:21:42 »
Схемата трябва да е тази:
http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_stadion/sch_stadion.pdf
"Стадион" - по-стария модел.

Намерих правилната схема и се получи ето тази плетеница: :)


Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Реставриране на лампов усилвател от телевизор
« Отговор #3 -: 27 Февруари, 2021, 19:00:09 »
Започнал съм същия преди години.Използвай и добавъчния автотрансформатор за отопленията.Изправи еднополупериодно мрежата.Усилвателя е качествен.Намери и оригиналните говорители добри са.Изходния е добър.Сложи го в кутия на старо радио и укв модул от радио за кола.Изолирани копчета и си готов.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Започнал съм същия преди години.Използвай и добавъчния автотрансформатор за отопленията.Изправи еднополупериодно мрежата.Усилвателя е качествен.Намери и оригиналните говорители добри са.Изходния е добър.Сложи го в кутия на старо радио и укв модул от радио за кола.Изолирани копчета и си готов.

Вероятно и аз ще го правя няколко години, не мога да намеря изходния трансформатор и потенциометрите. Няма да правя радио, друго съм замислил  :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Има и друг вариант.Заменяш PL84 c EL84.Слагаш мрежов от българско радио с изправителката на него.Отоплението   връзваш направо само на единичния триод слагаш последователно съпротивление за да докараш волтажа.Изходен от български приемник с крайна EL84.Обратната връзка вземаш от вторичната.Потенциометрите 1 мом стандартен 25 ком ако не намериш сложи 50 ком.Да свирне.Когато намериш оригинален траф и потенциометър сменяш.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |