| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какъв телевизор да си купя?  (Прочетена 10482 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #30 -: 14 Декември, 2020, 08:54:16 »
По съвет на мой добър приятел, още като си купите телевизора, плюете на гаранцията и отваряте телевизора.
Намалявате максималната сила на тока пред подсветката с промяна на резистор в чипа отговарящ за това.Обикновено са два в паралел, но може да е и само един. Според него, всички без изключение работят в пределни режими, и това е основната причина за дефектиране на светодиодите.

Аз не ремонтирам телевизори, и само предавам опит на човек който се занимава от години с тази дейност.  :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #31 -: 18 Декември, 2020, 19:58:07 »
Аз съм доволен от LG Sansung.
Имам ЛГ22 инча на 5 години още е здрав, самсунга го събори малкия и замина матрицата иначе той беше на 9 години. Когато купувах ЛГ да заместя самаунга гледах едни ТCL стана ми интересна марката(оказа се доста голям производител китайски от доста години стара марка, непопулярен тук) като визия изображение ми се сториха по хубави от Нео и други подобни.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #32 -: 23 Декември, 2020, 17:45:21 »
Е, купих си PHILIPS 43PUS8535 4K Ultra HD LED SMART TV, ANDROID TV, 43.0 ", 108.0 см  :)
https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-PHILIPS-43PUS8535-4K-Ultra-HD-LED/p/15708

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #33 -: 24 Декември, 2020, 10:18:47 »
Честито! :bravo:
0888981645, 072365106

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #34 -: 24 Декември, 2020, 10:49:06 »
Не смея да се похваля, но е голяма работа. Свръзва се безпроблемно с телефон, компютър, мишка, клавиатура. Функцията Ambilight създава много приятен ефект.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #35 -: 24 Декември, 2020, 17:19:08 »
Валери,
Честито и весел празник!
Открих чак сега темата, отдавна не бях влизал в нашия форум. Още от първата страница щях да ти предложа Филипс и се радвам, че си го взел. Тук чета от колеги за турско производство - работих там две години, отварял съм всичките Арчелици - независимо как идват на пазара дали Нео, дали Грундиг, всичко е китайско вътре и това не е лошо. ЛГ са много неприятни за ремонт - сигурно си чел мойта статия в радио бастлер форум. Самсунг е лотария. Сони си остава с добра качествена контрола, но са скъпи. Филипс е иновативен и качествен. Желая ти да те радва дълго!

Весели празници на всички! Иван
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #36 -: 24 Декември, 2020, 17:41:04 »
Благодаря ти Иване  :drinks: , пише, че е сглобен в Полша, произведен в TP Vision Europe B. V., през 2020 г.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #37 -: 24 Декември, 2020, 18:05:03 »
Те в Полша имат голям завод още от 70 години - всичко правят, та и лампи даже.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #38 -: 24 Декември, 2020, 19:58:56 »
Произведено в Полша е по добро от Китайското дори и ноу-хау  :D. Винаги съм залагал на Сони или Тошиба, дори Полска сглобка да е. Живял съм в Полша и съм виждал какво могат, Китайците имат доста да се учат. Турското далеч от мен,не съм срещал нищо свястно,само разочарование от техните електроники.
73!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #39 -: 24 Декември, 2020, 21:02:03 »
Функцията "Гласов асистент" действа впечатляващо  :) .

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #40 -: 25 Декември, 2020, 12:00:25 »
Произведено в Полша е по добро от Китайското дори и ноу-хау  :D. Винаги съм залагал на Сони или Тошиба, дори Полска сглобка да е. Живял съм в Полша и съм виждал какво могат, Китайците имат доста да се учат. Турското далеч от мен,не съм срещал нищо свястно,само разочарование от техните електроники.

 :unknown:
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #41 -: 25 Декември, 2020, 12:39:54 »
Полска,чешка или словенска сглобка,но все пак само сглобка.Работят с китайски,сингапурски или тайвански детайли.То и аз мога да си поръчам разните модули от Алиекспрес и да си го събера в килера.Това обаче не ме прави надежден производител :)
Взех SONY KDL-43WF665 https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-SONY-KDL-43WF665-LED/p/13781

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #42 -: 25 Декември, 2020, 13:34:02 »
Честито  :) .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |