| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Уличен Телефон на продан :)  (Прочетена 2847 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Уличен Телефон на продан :)
« -: 02 Януари, 2020, 20:46:20 »
Чисто нов телефон напълни ми душата, това си е направо за музей !
Интересно е на табелката са сбъркали вместо "5 стотинки" пише "5 стотинок"


Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 122
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #1 -: 02 Януари, 2020, 21:01:50 »
Това "5 стотинок" е на руски, странно навярно е грешка наистина...

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #2 -: 02 Януари, 2020, 22:00:31 »
Май бяха Руско производство.

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #3 -: 02 Януари, 2020, 22:39:55 »
Апаратите са руски. Доколкото си спомням всички бяха надписани по този начин. Преди тях имаше и български, които се срещаха някъде до началото на осемдесетте години.

Ето един:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #4 -: 03 Януари, 2020, 01:46:33 »
Е да на съветският са направили грешка с монетите , някой руснак се е отплеснал с превеждането  :lol: :D
Аз си ги спомням тия телефони, но тия българските дето показвате на последната снимка никога не съм виждал, Там впрочем не би ли трябвало да има пълен член на една от думите "сигнал" или "номер" ? не знам на коя.  :unknown:
А тези последните Телефони дето не бяха със шайба а с копчета и жетони дето застъпиха тия с фонокартите до към началото на 2000ди чие производство са? Пак бяха облички като съветските :)

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Пловдив
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #5 -: 03 Януари, 2020, 10:43:10 »
Преди тях  бяха по 2 стотинки разговора.Монетата се пускаше отпред До шайбата има процеп през който се пуска монетата и под процепа имаше место където падаше ако не можеш да се свържеш  и затвориш телефона

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #6 -: 03 Януари, 2020, 10:56:22 »
А тези последните Телефони дето не бяха със шайба а с копчета и жетони дето застъпиха тия с фонокартите до към началото на 2000ди чие производство са? Пак бяха облички като съветските :)

Тези последните с копчета и жетони си бяха същите руски апарати, само че преработени. Предполагам, че доработките са били българско изобретение, но не съм сигурен.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #7 -: 03 Януари, 2020, 22:32:09 »
Е да на съветският са направили грешка с монетите , някой руснак се е отплеснал с превеждането  :lol: :D
Аз си ги спомням тия телефони, но тия българските дето показвате на последната снимка никога не съм виждал, Там впрочем не би ли трябвало да има пълен член на една от думите "сигнал" или "номер" ? не знам на коя.  :unknown:
А тези последните Телефони дето не бяха със шайба а с копчета и жетони дето застъпиха тия с фонокартите до към началото на 2000ди чие производство са? Пак бяха облички като съветските :)
Относно членуването всичко е наред :) Първото "Сигнал "Централа"" си е устойчиво словосъчетание, а нормер не се членува, "желания" не е пълен член, защото не е подлог (не се замества с "той", а с "него") ...
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #8 -: 04 Януари, 2020, 01:20:58 »
Благодаря за разясненията :)
Наистина приличат на същите преработени тия с копченца дето бяха последните.
Впрочем имаше една цака да говориш без жетон!
Нали имаше # и * долу от страни на 0та е , цаката беше следната:
-Набираш номерът
-Изчакваш веднъж сигнал свободно
-Цъкаш бързо един от тези 2 специални бутони (не помня кой точно)
И говориш безплатно :)

Обаче уловката беше следната, явно са се усетили за това и масово бяха блокирани тия 2 бутона физчески беше невъзможно, да ги натиснеш.
Но за щастие не всеки апарат бе "обезвреден" то тоя начин и се намираха тук тъме "вълшебни" телефони , както ги наричах  :D

Имах даже навик когато мина покрай такъв апарат, да изпробвам дали е "вълшебен".
Веднъж до френската гимназия напипах един от тях , тамън зарадван че му се натискат бутоните, посегнах към слушалката и що да видя.... висящ кабел (изтръгната)  :master2: :(
Язък!

Неактивен dani_retro

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #9 -: 13 Декември, 2020, 12:58:07 »
Аз търся такъв телефон, уличен които бяха преди булфон и мобика, с шайба, булфон Мобика  и с копчета за жетони вече имам, ако някой има ще се радвам да пише

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Уличен Телефон на продан :)
« Отговор #10 -: 14 Декември, 2020, 21:57:36 »
Руските от първата снимка можеха да работят с две монети по 1 стотинка наредени една след друга в процепа.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |