| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Осцилоскоп Н 313 въпрос  (Прочетена 1401 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Музеят Балкан

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: София-град
Осцилоскоп Н 313 въпрос
« -: 14 Март, 2021, 09:14:40 »
Здравейте! Преди време се сдобих с осцилоскоп Н 313. Проблема му е, че явно предишният собственик е сменял един резистор на платка Y и я е отпоил, но след това е забравил кое къде отива...
Някъде около половината ги запоих по схема, но с другите не мога да се справя. Освен това тези спагети от бели кабели объркват допълнително...
Искам да помоля някой колега със същия модел, да ми помогне като ми каже кое къде отива...
Интересувам се от кабелите отиващи към позиция 4,5,6,7 и 8 на платка Y. Също така и кабелите от крачета 10 и 11 излизащи от кинескопа.
Благодаря,  предварително!

П.П Не ми гледайте стойките... Те са временни, само колкото да държат кабелчетата...
« Последна редакция: 14 Март, 2021, 09:25:36 от Валери »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Осцилоскоп Н 313 въпрос
« Отговор #1 -: 14 Март, 2021, 10:22:51 »
Щом имаш схемата както казваш, взимаш омметъра и прозвъняваш кабелчетата от къде идват и гледаш по схемата. Нищо сложно. Няма как да се гадае трябва да се проследи. Ето схемата в силистренския сайт всичко е написано на нея. Тоя осцилоскоп е елементарен, детска играчка.
http://www.kn34pc.com/sch/sch_device/osc_h313.html
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Музеят Балкан

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: София-град
Re: Осцилоскоп Н 313 въпрос
« Отговор #2 -: 14 Март, 2021, 14:12:50 »
Да точно по тази схема съм ги свързвал, но тези които ми останаха немога да разбера къде отиват...

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп Н 313 въпрос
« Отговор #3 -: 19 Март, 2021, 00:38:49 »
В лични не мога да прикача файла .

Неактивен Музеят Балкан

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: София-град
Re: Осцилоскоп Н 313 въпрос
« Отговор #4 -: 22 Март, 2021, 09:38:10 »
Случеят е решен! Благодарение на колегите уоо и kortex. Големи благодарности и към двамата!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |