| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за UPS  (Прочетена 2017 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Въпрос за UPS
« -: 04 Октомври, 2020, 15:12:29 »
Става дума за UPS GUARD 625AP.

  :flag_of_truce:

Поставих му нов акумулатор /13,7V/, зарежда,
но на изхода, като "спре" тока, дава 170V.
Натоварен с лампа 100W, пада на 162V.   
При наличие на захранващо напрежение, изхода си е 220V.

Въпросът ми е, може ли да се повдигне напрежението от някой тример /примерно/,
защото при 600W консумация, това напрежение ще падне /може би/, на 100V.

Благодаря!  :hi:

Ако снимките могат да помогнат...


Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Въпрос за UPS
« Отговор #1 -: 04 Октомври, 2020, 17:02:12 »
Формата на изходното напежение в повечето случаи не е синусоидална. Добре е да се измери с мултимер, който има функция "TRUE RMS" или със стрелкови уред.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за UPS
« Отговор #2 -: 04 Октомври, 2020, 18:33:43 »
Уви стрелковия уред не променя нещата, трябва си True RMS т.е. уред който мери истинска ефективна стойност. Повечето мултимери мерят средна стойност но са калибрирани да показват ефективна. Но калибровката е вярна само при чиста синусоидална форма. Напрежението в изхода на UPS е във вид на разнополярни правоъгълни импулси с паузи помежду си, със сигурност мултимера греши в пъти при такъв сигнал. Като най-близко приближение бих препоръчал да включиш въпросната лампа в изхода и да превключиш от мрежово към батерийно захранване. На око прецени дали яркостта на лампата се променя. Ако не се, значи всичко е наред. За регулировка - възможно е да е предвидена такава, но първо трябва да се увериш, че имаш начин да измериш точно изходното напрежение.
И уви батерията която си купил е от най-гадните китайски ментаци. Не очаквай да кара дълго уви. По-добре Sunnyway, поне имат сайт и са относително прилични а цената е близка. Тези LAVA продавани от Елимекс най-вече се стремя да избягвам при всички случаи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Въпрос за UPS
« Отговор #3 -: 04 Октомври, 2020, 22:46:05 »
Уреда, с който мерих е UT55, имам М103 /български/,
 и осцилограф, но ме е страх да не го повредя.

Акумулатора е 27 лв., не е нещо, но това имаше, в момента,
а и аз нямах повече излишни пари...

Утре ще проверя, с лампата, но мисля, че спадаше осветеността..., не съм сигурен...

А от снимките може ли да се определи с кой тример се регулира,
защото схема не намерих никъде, а не съм се занимавал с такива устройства.

В същност ме интересува компа ще работи ли при това напрежение /настолен РС/.
Ще го пробвам утре...

Иначе, благодаря и на двамата за бързите отговори!

Лека вечер! Бъдете здрави!  :drinks:

.

Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Въпрос за UPS
« Отговор #4 -: 05 Октомври, 2020, 07:56:02 »
Димитър е абсолютно прав за батерията! Вече в Щайнбергер продават CSB, които според много оценки са едни от най-добрите батерии изобщо. По спомен 7,2Ah са с около десетина лева по-скъпи от гадните LAVA. SUNNYWAY също са много добри, както и VISION, HAZE...Те са и с по 2 години гаранция. За PANASONIC няма какво да говорим. Иначе по въпроса- изходното напрежение е добре да се види с осцилоскоп, но задължително осцилоскопа се захранва през разделителен трансформатор. Дали ще работи компютъра с този UPS зависи и от захранващия му блок....В крайна сметка UPS-a има за задача само да съхраним незаписана информация при спиране на тока, а не да се опитваме да продължаваме да работим. И разбира се, ако е читав, да чисти малко или много "боклуците" от мрежовото напрежение...
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |