| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиолампа СБ-242 и автомобилни радиолампи с ниско анодно напрежение  (Прочетена 695 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Здравейте колеги.
Вече съм щастлив с притежанието на лампата СБ-242 с която имам намерение да направя регенеративен приемник с ниско анодно напрежение.Лампата ми я подари колега от Русия,който живее на морето до Слънчев бряг.
заедно  с две автомобилни американски радиолампи 12DY8 /триод-тетрод/работещи с анодно напрежение 12 волта, също така и информация за специално създадените в Америка автомобилни радиолампи.
Подробностите за такива лампи са посочени тук: http://www.angelfire.com/electronic/funwithtubes/12v_tubes.html.
Преди няколко месеца ми бяха подарили една кутия с лампи, между които бяха и 3 броя 12АС6 и тогава не им обърнах внимание,но се оказаха,че са от същата категория автомобилни радиолампи.
Той ми сподели,че е правил успешен радиоприемник с 12DY8  и ми изпрати схемите на детекторното стъпало и НЧУ.Има и разработка с руската 2Ж27Л.Ако някой е работил по такава тема може да сподели опит.Очаква се една много интересна есен с новите проекти регенеративни приемници.
« Последна редакция: 05 Септември, 2020, 16:19:39 от dragan »

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Ето едно изследване на режимите на радиолампи 
ЕСС81,ЕСС82 и ЕСС83 при ниско анодно напрежение
и снимка на лампите 12АС6
« Последна редакция: 05 Септември, 2020, 20:12:04 от dragan »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |