| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Почистване по метода на Пичага+  (Прочетена 1099 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Преди доста време прочетох че той мие шасита с вода-не си спомням точно, може би водоструйка-и си мислех че това е кощунство.Преди седмица опитах плахо с помоща на четка и вода да измия платка на GELOZO257,суших я един слънчев следобед и вечерта пуснах магнетофона.Работеше чудесно.Днес повторих операцията със шасито на Филипс759,далеч съм от пробите но визуалния ефект е налице, ще ви покажа и на вас.Плюс в заглавието означава ползване на препарат за който съм споменавал и друг път.Ефектът е моментален,снимките са направени през минута, не повече.Да не се прекалява с него, който види поста за Сиера 172 да знае че табелката беше съсипана от него.Всички следващи снимки са от Филипс759А.Направи ми впечатление че всички проводници са без изолация, едва ли предишния собственик си е играл да я сваля.Най-вероятно е приумица на инженерите на Филипс.Пичага сигурно като мен си има и по-сериозни занимания,да не кажа грижи и се скрил,дано прочете това и приемеме благодарности и за едно друго откритие свързано с един мой апарат-чудех се какъв е фурнира му, той издири информация че е от коренище на дъб.След две-три годишен чудеш аз реших и махнах шеллака и сега ще покажа макар и в не окончален вид състоянието му.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Почистване по метода на Пичага+
« Отговор #1 -: 10 Юни, 2020, 14:14:43 »
Ето след изплакване шасито на Сиера172:

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Почистване по метода на Пичага+
« Отговор #2 -: 10 Юни, 2020, 15:22:40 »
И аз правя така, но свалям и асфалтовите кондензатори

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Почистване по метода на Пичага+
« Отговор #3 -: 10 Юни, 2020, 18:26:31 »
Е не е ли вредно за МЧ филтрите това? Да не говорим, че има донастройващи кондензатори, дето малко им трябва да се развие тънката жичка. Иначе спор няма, че изглежда супер така
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Почистване по метода на Пичага+
« Отговор #4 -: 10 Юни, 2020, 20:11:46 »
До сега не съм имал проблем с МЧТ

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Почистване по метода на Пичага+
« Отговор #5 -: 11 Юни, 2020, 12:30:50 »
Според мен обезмаслителят може да повреди лака на проводник на мрежови и изходни трансформатори.Затова аз внимавам върху тях да не попада. МЧ филтри на Филипс са кажи-речи херметично затворени и за тях няма проблем. "Асфалтовите кондензатори" когато са с напукава заливка може би търпят щети,още повече ползвания от мен обезмаслител не се препоръчва за използване при алуминиеви съдове. След като се третират с този препарат алуминиеви шасита или капачки на филтри или електролити повърхността им изглежда като елоксирана-преди години съм експериментирал обработки по този метод.При съботното ми пътешествие по пловдивски регион купих и една туба още по-жесток обезмаслител-5 литра за 8,5 лева. Сега вече ми трябват само пръскалки.Произвежда се от пловдивска фирма,за да не и правя реклама при интерес питайте.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Почистване по метода на Пичага+
« Отговор #6 -: 12 Юни, 2020, 16:33:52 »
Аз свалям трансформаторите особено  със картонените шпули ,мисля че ще изсъхнат много бавно а може и да се деформират .Докато посребрените елементи направо лъсват.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |