| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: проблем с феритната антена на Ригонда  (Прочетена 723 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен VefRigondov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: София
Здравейте колеги, нов съм във форума и искам да попитам относно феритната антена на Ригонда 102 , средните вълни се чуват много тихо и като докосна с пръст антената се получава усилване, от къде да почна да търся проблема, имам същата, която има силно усилване на средни вълни, по това съдя, че нещо не е ок , също така кои кондензатори да сменя и резистори, как да ги проверя дали са в ред, като уред имам само мултицет , не съм в България и тук хваща доста станции на средни вълни , благодаря ви предварително

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: проблем с феритната антена на Ригонда
« Отговор #1 -: 26 Май, 2020, 17:28:05 »
Предполагам си пробвал да я завъртиш преди това? (извинявам се ако съм те подценил) Иначе според мен проблемът е в ключето в основата на ФА. Почисти го внимателно и се увери че пластинките правят контакт. При мен трябваше да ги закривя леко за да контактуват добре.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен VefRigondov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: София
Re: проблем с феритната антена на Ригонда
« Отговор #2 -: 26 Май, 2020, 18:34:49 »
ключето е ок, селена грее и има напрежение около 180 волта

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: проблем с феритната антена на Ригонда
« Отговор #3 -: 26 Май, 2020, 20:40:47 »
Не е лошо да "тренираш" електролитите а и самия селен. Че ще се скапе скоро иначе. Даже направо е задължително! Виж темата "Рециклиране на старите Филтрови Електролитни Кондензатори" по-горе.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен VefRigondov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: София
Re: проблем с феритната антена на Ригонда
« Отговор #4 -: 28 Май, 2020, 00:47:12 »
селена го смених с грец 4А на 1000в и сега има напрежение 340волта, може ли линк за тази те ма? мерси

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: проблем с феритната антена на Ригонда
« Отговор #5 -: 28 Май, 2020, 08:20:17 »
В горния десен ъгъл имате поле за търсене. Поставяте в него текста в кавичките от горното съобщение и търсачката ще намери темата.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |