| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Много голям софтуерен архив за Oric  (Прочетена 1926 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chwor

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: София
Много голям софтуерен архив за Oric
« -: 08 Април, 2020, 12:23:08 »
Здравейте,
Изрових от 15 годишно записано от мен CD, огромен архив /около 320МБ/ от софтуер за 8-битови компютри съвместими с френския Oric /наш Правец 8Д/. Опаковани са в един изпълним файл, проверен от мен на "Вирустотал" без нищо подозрително. Архивът е азбучно подреден от някой/не помня от къде е свалян/. Има празни папки само с имена на програми, както и папки само със снимки от обложки, касети, снимки на екрана и т.н. Все пак остават стотици програми в TAP, WAV и DSK формат, като повечето са TAP. Голяма част от програмите са на френски и с оригиналния ROM  на Правец 8Д изглеждат странно, да не говорим че има много куестове пак на френски и там ако не знаеш езика си е невъзможно за игра. Български програми освен шрифт не видях. Имайте в предвид, че само няколко от тях съм пробвал как се зареждат.
Ако някой се интересува са качени https://drive.google.com/file/d/1kntiuzCIb9iiGD3jCRVnqZO2VPieADs5/view?usp=sharing

С огромни благодарности, на този, който си е направил труда да събере този архив  :bravo:

Неактивен Squall_FF8

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Много голям софтуерен архив за Oric
« Отговор #1 -: 09 Ноември, 2020, 16:44:21 »
Благодаря за колекцията! Уникална е!

На С гледам има няколко колекции картинки - някой знае ли коя програма е редакторът? Става въпрос за: ceo_image1, ceo_image2, ...

П.С. Ако мога да предложа - не е хубаво да се пази като ехе. Това създава проблеми на много места, може да обект на атака от вируси, ... Предполагам с 7z ще можеш да намалиш още обема.

Неактивен chwor

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: София
Re: Много голям софтуерен архив за Oric
« Отговор #2 -: 11 Ноември, 2020, 10:20:58 »
Привет!
Това е оригиналният архив, който копирах от CD-то /и е свален от интернет/. А гадости могат да се залепят за всякакви файлове. Предимството на изпълнимия файл е, че всеки с малко гънки би го проверил преди да го стартира.

Неактивен Squall_FF8

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: София
Re: Много голям софтуерен архив за Oric
« Отговор #3 -: 11 Ноември, 2020, 20:35:21 »
Имайте в предвид, че само няколко от тях съм пробвал как се зареждат.
Пробвах над 20 - всичко тръгва. Лошото е че не всичко съдържа файл който може да се пусне, а само картинки.

Български програми освен шрифт не видях. Имайте в предвид, че само няколко от тях съм пробвал как се зареждат.
И аз не видях. Тъй като това е писано преди повече от половин години, случайно да си забелязал други БГ неща?

Като гледам тази колекция се чудя, защо се води че, Орик има малко софтуер и това едва ли не е причината за неуспеха му. Мисля, че това е една солидна колекция за която много платформи биха завидели.  :D

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
25 Отговора
17267 Прегледи
Последна публикация 26 Април, 2013, 19:03:10
от Gabo
2 Отговора
1540 Прегледи
Последна публикация 04 Май, 2022, 00:43:43
от TheHungry

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |