| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ултразвукова вана  (Прочетена 809 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
ултразвукова вана
« -: 20 Май, 2020, 01:00:47 »
Правил ли си е някой ултразвукова вана ?

има доста видеота и "комплекти" за направата и , но не мога да измисля от какво да взема самия съд ...
иска ми се да е голям за да може да се напъха дъно на компютър вътре  ...
може би от мивка , но не съм намерил подходяща
някой сеща ли се за подходящ метален съд ... ? 
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: ултразвукова вана
« Отговор #1 -: 20 Май, 2020, 01:11:02 »
Дали няма да стане някоя голяма тава или тепсия?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: ултразвукова вана
« Отговор #2 -: 20 Май, 2020, 02:57:23 »
Мивката от алпака е добра идея. Ето ти и трансдюсери

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ultrasonic-transducer.html


Дъното От компютър се мие идеално с едно друго нещо наречено MEglio и 5 минути като постои чешмяна вода на слаба струя ... Сваля всичката патина от всички голи спойки, цслотове, конектори, всякви неща които директно не можеш да разтъркаш и елемнти без никакво механично въздействие- без да търкаш, вибрираш с ултразвук и тн... Проблема е да откриеш после всички студени спойки, понеже чстичната им проводимаст изчезва напълно. и трябва да полееш всичко със 100% изпаряващ се флюс за CMD и да обдухаш цялата платка с пистолет за горещ въздух на 200 градуса, така лекувам големи ПЦ платки от бая време... поне от студени спойки. Също така меглиото sваля всяква органична гмеч,замзан прахоляк, натрупвания от мазнини и какво ли не, както и вади 100 годишен прахоляк от фурнири и бакелит без да търкаш със шкурка. Само пръскаш и оставаш всичко да изтече до чиста основа. НЕ разгражда лаковете, после сушиш фурнира с пистолета за горещ въздух, за да не се разлепи от основата!!!

« Последна редакция: 20 Май, 2020, 03:05:00 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен vasevdeyan

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 45
Re: ултразвукова вана
« Отговор #3 -: 20 Май, 2020, 09:48:36 »
От фритюрник корито ( има едни имитации на ресторантиорски)
Ама до колкото знам тежестта на ваната+хорната трябва да е равна на противотежеста на пиезото

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: ултразвукова вана
« Отговор #4 -: 20 Май, 2020, 14:22:07 »
точно от фритюрник има големи "тави" такива ... , идеално ще е ако намеря от къде мога да взема само нея ....


... трябва да полееш всичко със 100% изпаряващ се флюс за CMD ....

какъв флюс ползваш ?

аз принципно искам да ги чистя не само от мръсотия но и от флюс и капки калай които остават някой път ... прилепнали
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: ултразвукова вана
« Отговор #5 -: 21 Май, 2020, 18:31:49 »
И аз като Пичагата съм фен на МЕЛИО и го ползвам доста често. Преди месец открих друг подобен препарат-вижда се на снимката. Той е по-силен от мелиото и е по-ефтин-3лв. струва. Предназначен е за почистване на скари, разфасова се в Македония,пише че е с немски суровини направен. Шасито на снимката почистих с негова помощ за около половин час.Вижда се и разликата там където не е третирано.Ако се остави да действа по-дълго разлага бои и лакове.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |