| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Краун-трудно включва  (Прочетена 2234 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен svetlio

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Пловдив
Здравейте, проблема е следния: Телевизор Краун-кинескоп. От няколко дена, включва трудно, в смисъл за минута, минута и половина, с премигвания на екрана няколко пъти, след което си работи. Прилагам видео. https://www.vbox7.com/play:a15a60b81e
Ако се изключи от контакта, и след като се включи, се чува леко пукане, от към кинескопа, диода леко свети и премигва и не може да се включи от дистанционното. След 3-4 минути, пукането спира, диода спира да премигва и тогава може да се пусне от дистанционното. Мисля че е някой кондензатор на захранването, но и други мнения са добре дошли. Прилагам и няколко снимки. Благодаря.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #1 -: 07 Юни, 2020, 22:58:03 »
Здравейте, проблема е следния: Телевизор Краун-кинескоп. От няколко дена, включва трудно, в смисъл за минута, минута и половина, с премигвания на екрана няколко пъти, след което си работи. Прилагам видео. https://www.vbox7.com/play:a15a60b81e
Ако се изключи от контакта, и след като се включи, се чува леко пукане, от към кинескопа, диода леко свети и премигва и не може да се включи от дистанционното. След 3-4 минути, пукането спира, диода спира да премигва и тогава може да се пусне от дистанционното. Мисля че е някой кондензатор на захранването, но и други мнения са добре дошли. Прилагам и няколко снимки. Благодаря.
Кондензатор . Виж първо веригата за обратна връзка - импулса от ТХО , към захранването .

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 356
  • Населено място: София
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #2 -: 08 Юни, 2020, 09:15:17 »
Смени всичките електролитни кондензатори в захранването.

Неактивен svetlio

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Пловдив
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #3 -: 08 Юни, 2020, 15:10:29 »
Мисля да сменя тези, или и други трябва? Карал съм курсове по радио електроника преди повече от 10г. и имам обща представа, но е добре да се допитам до специалисти в областта. Благодаря на отзовалите се.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3539
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #4 -: 08 Юни, 2020, 20:57:56 »
Така зададен въпроса звучи,имам един черен телевизор,коя джаджа да сменя че да тръгне.Както се казва помогни да ти помогнем де.
То хубаво че си карал курса,ама поне модела на телевизора беше написал!Добре че лепенката на платката се е запазила че пише модела CP2120PTX шасито трябва да е CY-PH2529PD ако съм видял правилно какво пише по елементите на платката.Има го в няколко варианта които се различават.Има там едни напрежения след импулсното 110 в 12 в 8 в 5 в. 3 в.Има ли ги?Премери там какво излиза.
Това китайско дърво имаше някаква особеност че се управляваше и от проца,така че може да не е проблема ти в захранването.Качил съм ти схема на импулсното и в PDF-а цалата схема на тв-то.Мери какво излиза от захранването като тръгне и пиши да видим.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #5 -: 08 Юни, 2020, 22:55:05 »
Най вече C551 ми е съмнителен. Бих проверил първо него после останалите по диодите на вторичната и R521 R520 за всеки случай. После става по-трудно. Електролитите които са до радиатора на стабилизаторите са изсъхнали определено платката е сменила цвета си. И студени спойки има. Такива телевизори като ги бутнеш веднъж после няма оправия спойките създават проблеми като се размърда с цел ремонт.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 901
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #6 -: 09 Юни, 2020, 07:49:39 »
Смяната на кондензаторите не винаги помага. Обаче е много полезна, защото можеш да поправиш телевизор, без изобщо да разбираш нещо от тази работа. Е, в голям процент от случаите...
В този случай има стечение на 3 важни обстоятелства:
1. Кинескоп Самсунг.
2. Автоматичен баланс на цветовете.
3. Сривът се появява точно по време на изгряване на картината (а не при тръгване на развивките!).
Не че изключвам да е причината в някой кондензатор, но тази комбинация ме кара да предложа:
1. Резисторът R384 22К да се замени с 33К и R385 от 33К да стане на 51К.
2. UG2 малко да се повиши.
3. Ако това помогне (най-вече 1.), да се обмисли закупуване на нов телевизор...

Упс... Признавам си, че не съм прочел добре написаното в първото съобщение и съм видял само видеото. Очевидно след престой захранването не иска да тръгне. Виж най-вече С551 и С553.
« Последна редакция: 09 Юни, 2020, 08:10:07 от NHB »

Неактивен svetlio

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Пловдив
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #7 -: 11 Юни, 2020, 17:24:16 »
Привет на всички. След 2-3 дена разглеждане, и смяна на кондензатори(12бр. :D), телевизора тръгна. Както се казва късмета на начинаещия  :). Схемата, която ми предостави lz2xl- благодарности за което, не е същата, подобна е, но пак ми помогна. Номерата на кондензаторите, не отговарят на стойностите им. С551 и С553 при мен са 25v/220mF. Смених най вече тези които са до охладителите.
Благодарности на всички отзовали се. Бъдете здрави!

Неактивен svetlio

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Пловдив
Re: Телевизор Краун-трудно включва
« Отговор #8 -: 11 Юни, 2020, 17:26:37 »
Тези смених

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |