| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: радиоприемник WEGA 759 GW  (Прочетена 1098 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 459
  • Населено място: Пловдив
радиоприемник WEGA 759 GW
« -: 07 Май, 2020, 20:06:30 »
Здравейте колеги  :D ,
докато чакам части за всичките ми останали проекти се хванах със вегата да видя какво и е на нея. Първото нещо което забелязах е че липсват крушките на скалата, 4 броя са и са свързани като бушони,затова не може да работи без тях...Фактически скалата е със четири осветявания и отделните секции са отделени.Пример ако сте на дълги вълни само частта за дългите вълни се осветява и т.н. Проблема е че не мога да намеря  точните крушки,просто не се продават или аз не търся на правиното място...Със резба са като на фенерче , 18 волта 0,1 ампера по схемата на радиото. Най близките които имам са 24 волта,при включването светват много ярко и като започне да загрява почти загасват...Така че ще трябва с оригиналните... Ако на някой му се намират да пише на лични  :drinks:

Въпреки че е с грешните крушки все пак направих малко диагностика  ;) Така,два електролита бяха отворили .Съответно когато лампите загрееха започваше някакъв страшен бръм...Смених ги ,както и почти всички останали. Поради факта че не съм толкова навътре в тази област и може и да не успея да го оправя или да го настроя правилно не смятам за сега да правя реставрация...По нататък,ако работата му ми хареса тогава.За  сега успях да вкарам в режим усилвателя. Вкарвайки сигнал през входа на грамофона получавам активност,доста добра при това. Така,сега за самите радио функции, прави ми впечатление че в процеса на загряване на лампите се появява активност на всички честоти ,но когато загреят напълно след някъде още 10 секунди всичко изчезва,сякаш запушва нещо...Нямам представа но главната пилотна лампа е свързана като бушон за подгряването и не искам да го включвам много докато не намеря правилните крушки...

Ето малко снимки и на радиото
« Последна редакция: 07 Май, 2020, 20:13:34 от kortex »

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 459
  • Населено място: Пловдив
Re: радиоприемник WEGA 759 GW
« Отговор #1 -: 07 Май, 2020, 20:10:12 »
Кордата е скъсана,което  го очаквах...Също липсва дясната врътка така да я нарека  :D Ако някой има същата ще почерпя  :drinks: Кабела е разпаднат...Темата за нов от връзка за обувка доста ми допадна,но имам доста от старите  реотанови печки ,сиви кабели пак оплетени с интересна шарка,така че ще сложа от тях.Плата също има забележки но да го наречем добре за сега...

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: радиоприемник WEGA 759 GW
« Отговор #2 -: 07 Май, 2020, 21:15:20 »
Сложи 12 v крушки на 0,1 А . Аз слагам такива и резистор последователно 56 - 62 ома , ако веригата е обща , та общият ток да остане около 100 mA .

Ако решиш , пиши на ЛС . Ще ти подаря 5 - крушки !
0889 926 079 / 0723 66 447

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1412 Прегледи
Последна публикация 14 Декември, 2018, 18:42:12
от analogovashemotehnika
2 Отговора
1486 Прегледи
Последна публикация 29 Януари, 2021, 19:57:05
от navi

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |