Първо, какъв е смисълът от цялата работа? Много ми се натрапва асоциацията с опит за присаждане на глава от стара коза на тяло от стара овца...
Бенгата е прав за 61ЛК4Ц - това е старо поколение кинескоп, със сложно регулиране на сходимостта, няма никакъв смисъл да се използва. И да, А59, както и А66 са със 110 гр. отклонение на лъча. Кинескопът на Колорстар/София81 също е делта и освен това не беше никак траен, но този на София 82 е инлайн (самосходим) и много здрав.
НО! Има дна подробност - в съветските телевизори, нищо че са с 90 гр. кинескопи, винаги има корекция на растера, както в телевизорите със 110 гр. отклонение. Това е защото руснаците никога не се научиха да правят нормални кинескопи. Тоест - присаждане на кинескоп А59 или А66 е напълно възможно и ще се получи без изкривяване тип 'възглавница', и това няма да натовари ТХО, както се опасява авторът, защото основния товар в схемата се поема от отклонителната система, а не от ТХО... Тази работа принципно не е за човек без опит. Ще се наложи малко повишаване на захранващото напрежение, да се промени резонансният кондензатор така, че обратният ход да е с нормална продължителност и високото напрежение да е в норма. И кондензаторът за S-корекцията също...
Принципно е много по-разумно ако ще се използва здрав кинескоп от някакъв свестен, но повреден телевизор, то да се възстанови този телевизор!
Към автора - с кои чипове е направен модулът за цветност? Ако е с последното поколение - ХА3 и ХА4, които са копие на TDA3562 и TDA3592, този сет е с автоматичен баланс на цветовете и при дори малко изтощаване на някой от катодите, спира да работи нормално - дава екран в някой от основните цветове, който свети силно и после угасва... Ако е така, има начин за промяна на схемата така, че да работи нормално.