| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Поялник за разпояване?  (Прочетена 7464 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #45 -: 02 Февруари, 2020, 16:27:50 »
Да help40  митничарите не надушиха благодарение на китаеца, който бил написал че е подарък с цена 40$
Добре е, че не са го забелязали, защото за всичко над 30лв. се минава митница. :drinks:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #46 -: 02 Февруари, 2020, 16:37:38 »
Да help40  митничарите не надушиха благодарение на китаеца, който бил написал че е подарък с цена 40$
Добре е, че не са го забелязали, защото за всичко над 30лв. се минава митница. :drinks:

Именно, добре че китаеца е супер оправен и влиза в положение  :hi:
Определено нарочно е залепил кофти цената, да не надушат пратката тия наще чакали лешояди  :lol:
(Едно време митницата беше над 100$) а сега само 30лв  :mad:
« Последна редакция: 02 Февруари, 2020, 18:37:30 от Gabo »

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #47 -: 02 Февруари, 2020, 19:35:16 »
 :crazy: :wizz: :mag:

... никой не смее да проверява обстойно пратки в момента, пристигащи от Китай, Хонг Конг и Сингапур !
Между другото забелязвам някакво "карантинно" забавяне / задържане на пратки от там - например влезнали у нас преди Нова година или началото на тази и все още необработени, като става въпрос за лично наблюдение на над 30 пратки от тези дестинации и част от тях значително надвишаващи необлагаемата 30-левова граница !
Между другото бюджета се "пълни" и от масово спрени дребни пакетчета, които няма как да съдържат нещо по-скъпо от 2-3 USD, но таксувани с 4.50 лева ( май толкова плащах ) за "селективна митническа проверка" !
Интересното е, че тежки ( и скъпи по презумция ) пратки с четливо обозначени над 20-30 USD ( и повече ) не бяха обмитени ....но бяха от този месец и бързо пристигнаха , което навява страх от "живи" 2019-nCoV сред отговорните административни единици !

Копайте землянки, трупайте провизии, вода и ракия за дезинфектант и .... очаквайте  :drinks:
« Последна редакция: 02 Февруари, 2020, 19:57:53 от cmdj7 »

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #48 -: 02 Февруари, 2020, 20:35:28 »
Ааа, Любо не мисля, че това е причината. По мои наблюдения забавянето започна от лятото на миналата година. Рекорда ми за бавно получени пратки таз година е 4 месеца, а абсолютният ми личен рекорд е 6-7 месеца път с камили  ??? А относно обстойните проверки - поне при мен, никога не са правили и дори отваряли пратка - давал съм им платежен документ, плащам налозите, включително измислената им "селективна митническа проверка" и са ми освобождавали поръчаните боклучета.


Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #49 -: 02 Февруари, 2020, 20:55:29 »
Забавянето е същото както всяка година - първо заради коледните празници, а след това заради китайската нова година. В митницата ги избират на абсолютно произволен принцип, няма някаква логика там.  Спирали са ми както дребни пакетчета с по три схеми вътре, така и големи кашони. При всички случай задължително се плащат едни пари на български пощи за да те представляват пред митницата. Моя С-993А въобще не го бяха задържали, мисля че от banggood правят някакви номера като първо пращат пакетите в ЕС и от там ги разпределят по отделните държави. Наскоро бях правил поръчка за платки при JLCPCB и дойде от Германия. А като отворих пакета, вътре имаше втори пакет с китайски адрес и получател немския склад.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #50 -: 27 Февруари, 2020, 23:10:41 »
след като колегата ме разубеди да ползвам компресорче от централното заключване , реших за вакума да взема един малък хладилен компресор

сега остава да намеря и аз някакви "бутилки" или съд  като този човечец тук на линка ...
и един клапан и ще да се опитам да ги навържа :)

https://www.element14.com/community/people/jw0752/blog/2016/06/20/hacking-and-upgrading-a-zd-985-desoldering-station

така че за сега проекта ми по разпояващ поялник е излязъл 100 лв ,  40 за "пистолета. 50 за компресора , и 10 за управляващата платка , не смятах да взимам такъв скъп компресор . но в момент на душевна слабост го взех този   :crazy:

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #51 -: 27 Февруари, 2020, 23:37:35 »
Може да ползваш бутилка от автомобилен пожагорасител , нов е под 10 лв . А нещо друго сигурен ли си че това компресорче може да работи на "сухо" ? Повечето се смазват от фреона в който има масло или смазка .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #52 -: 27 Февруари, 2020, 23:59:47 »
 :empathy2:
не смятах да взимам такъв скъп компресор . но в момент на душевна слабост го взех този   :crazy:

 :rofl:  това изказване ме изкефи !   :crazy:

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #53 -: 28 Февруари, 2020, 00:02:00 »
Може да ползваш бутилка от автомобилен пожагорасител , нов е под 10 лв . А нещо друго сигурен ли си че това компресорче може да работи на "сухо" ? Повечето се смазват от фреона в който има масло или смазка .

сигурно не може, ще го мисля как да го смазвам :) 
може би ще трябва да се долива от време на време и ... да има маслосъбрател или отайник или как се казва не съм сигурен на изхода на компресора

също и как да се самоизключва при достигане на някакъв вакум, защото чичкото от видеото  (линка на предното ми съобщение) го е включил да работи постоянно явно  и за 1 час работа загрявал ... 
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: Пловдив
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #54 -: 28 Февруари, 2020, 10:29:14 »
За вакуум помпа  използвай помпа за аквариум . Там където
засмуква въздух ще го сложиш към поялника .  Преди много
години с една руска помпа  бях постигнал сравнително добър
резултат

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #55 -: 28 Февруари, 2020, 11:35:13 »
Моята помпа е с бутилка от пожарогасител , и  помпа от дикубитален дюшек . Поставил съм подходящ накрайник на маркучето , и с микропревключвател включвам магнит вентил ,  и дърпам калая . Но , както писах ,  уреда е отделно от поялника .
ПС ., за компресор от хладилник ,  не съм сигурен , дали може да прави добър вакуум . А що касае смазването , то си го има  перманентно - долу има масло , и висящия ротор е с канали , които при въртене вдигат маслото до буталото .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #56 -: 28 Февруари, 2020, 20:21:48 »
Абе а кво пречи да се тури некоя портативна прахосмукачка в крайна сметка  ;)?

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
Re: Поялник за разпояване?
« Отговор #57 -: 28 Февруари, 2020, 21:26:15 »
Не се получава с прахосмукачка дори и 1500 W  да е . Необходим е ''импулсен'' вакуум.     Опитах.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |