| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Грамофон Sansui FR-Q5 няколко въпроса.  (Прочетена 907 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Грамофон Sansui FR-Q5 няколко въпроса.
« -: 04 Април, 2020, 16:54:19 »
Здравейте на всички, въпросния грамофон от заглавието ми попадна днес от приятел който беше решил да го изхвърля, домъкнал го от англия преди 2г и само му се пречкал. Та взех машинката но маи маи и има нещо, не се подчинява на нищо. Като го включа в мрежата и му цъкна  пауър бутона плочата започва да се върти, но нито едно от всички копчета по него не работи, нито може да му се сменят оборотите нито старт бутона действа (защото модела е с автоматично вдигане и сваляне на иглата). Иначе като я сложа ръчно върху плочата вади звук на усилвателя, но защо нито един бутон по него не работи и системата за контрол на рамото на иглата не бачка. Отворих го мислех тези копчета да не са нещо прецакани от стоянето щото те са от тея малките мимикреци, но си бачкат като ги тествам с мултицета. Цялата система за управление на рамото на иглата не помръдва при никъква ситуация, сякаш грамофона е блокирал в тва положение и сега освен ръчно и само на тези обороти по друг начин не може да се контролира.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Грамофон Sansui FR-Q5 няколко въпроса.
« Отговор #1 -: 04 Април, 2020, 17:54:37 »
Свали си сервизното описание от тук:
https://elektrotanya.com/sansui_fr-q5.pdf/download.html
и гледай какво става.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Re: Грамофон Sansui FR-Q5 няколко въпроса.
« Отговор #2 -: 05 Април, 2020, 16:54:47 »
Благодаря за линка колега, но от изровеното от вчера до сега май няма да мога да се справя с него, обикновено се оплакват от разтегнат ремък, но при мен моторчето за управление при включване на грамофона само помръдва и спира, проверих всички ключета по механиката работят си, повече не е от моята компетенция, освен ако не изровя от нета някои да е решавал същия проблем :) В най лошия случаи ще остане да си го ползвам като обикновен грамофон работещ само на 33 об :)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Грамофон Sansui FR-Q5 няколко въпроса.
« Отговор #3 -: 05 Април, 2020, 20:19:16 »
Обърни се към някой сервиз щом не ти е по силите. Ако не си в час по добре не го мъчи да не повредиш нещо повече.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен zero

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Plovdiv
Re: Грамофон Sansui FR-Q5 няколко въпроса.
« Отговор #4 -: 05 Април, 2020, 20:25:22 »
Ами не аз не държа толкова на него, въпроса беше ако е нещо масово и елементарно и някои беше казал: "Обикновено е това и това смени този компонент и ще тръгне"- няма проблем :) Но от проучването в нета проблема наистина е доста чест и най лошото е че е трудно поправим, казват че масово е от остаряване на компонентите (30+години) и наистина трябва човек които разбира да намери виновниците и да ги смени а това не ми се вижда евтина задача, за човек които не е меломан не е оправдано :) Ще го ползвам така не пречи на работата му и масово плочите които имам са 33об, ще ми върнат малко спомени от онова време и толкова. Благодаря ти за включването и бъдете здрави!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
1392 Прегледи
Последна публикация 06 Юни, 2020, 21:58:01
от lz2xl
8 Отговора
1458 Прегледи
Последна публикация 04 Март, 2021, 11:05:53
от Fisher

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |