| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на счупено копче на радиоприемник Нева  (Прочетена 1068 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Здравейте колеги
Представям Ви на снимки как извърших  ремонта на едно копче
за превключване на обхватите  на радиоприемник Нева 
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:13:29 от Валери »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Браво! Супер е станало!
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:17:09 от Валери »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Точно така се прави, браво  :bravo: . Иначе аз повечето работя с епоксидна смола, оцветявам я с бакелитови стружки.
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:16:56 от Валери »

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Много добър начин , ще го взаимствам. Много копчета се нуждаят от тази направа , особено тези за вълните. Аз винаги ползвах смола и после фреза , пробиване ,и метчици. С една дума копчето ставаше „ златно ” Един Руски учен казваше „ опитът се ражда от опит „
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:16:43 от Валери »
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Благодаря колеги
Приятно съм изненадан от проявения интерес
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:16:29 от Валери »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Болта от страни за притягане, предполагам предварително е омазнен с масълце, че да не захване за смолата?
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:16:14 от Валери »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Браво  :good:
Ето нещо по въпроса да не залепва при отливката
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:16:02 от Валери »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Благодаря на колегите за допълненията.
Болтчето М4 наистина го намазах леко с грес и когато смолата започна да втвърдява го извадих.
След втвърдяването на смолата нямаше нужда от допълнителна обработка с метчик.
Пропуснах да споделя,че това копче е "копчето към балтона"- радиоприемник от сталинските времена "Нева 48" за който проект ще споделя в  друга тема.
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:15:50 от Валери »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1535
  • Населено място: Варна
Абе Драгане, счЕпеното копче става добре по тази технология,  ама ако е счупено???
Майтап да става! Супер е!  :)
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:15:35 от Валери »

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
И аз да допълня нещо към технологията на Драган. Наскоро ми се наложи да реставрирам магнетофончето National RQ 401 S на един приятел на когото му бил спомен от младежките години, купуван някъде около 1970 г. По късно го е ползвал синът му, та ми го даде в общо взето насипно състояние. Едно от пораженията беше, че бяха счупени (въобще ги нямаше) опорите (стойките) на шасито към кутията. И аз реших проблема по подобен начин. Използвам една немска епоксидна смола, която сигурно е на 10 години, а за "кофраж" шлаухки и детски пластелин. Оказа се, че съм направил снимка и ще мога да ви я покажа, това е малко след наливането на смолата:
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:14:56 от Валери »
0888981645, 072365106

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Абе Драгане, счЕпеното копче става добре по тази технология,  ама ако е счупено???
Майтап да става! Супер е!  :)
То наистина си е за майтап
едната ръка не знае какво прави другата и това се командва от компютъра над рамената.
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:14:41 от Валери »

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Молба към модератора
Ако може да се коригира от заглавието на темата  думата "счепено" на счупено.
Ако не беше колегата Стършел нямаше да го забележа
« Последна редакция: 29 Юли, 2019, 17:14:26 от Валери »

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Виждам че си ползвал картонена тръбичка и велпапе и ако не си ги наказал обилно със сепаратор незнам как си ги отделил след втвърдяване то.Аз лично бих ползвал за целта пластмасови такива но от полиетилен или полипропилен защото те не могат да се залепят.В домашни условия може да си направим от ситно настърган восък разтворен в бензин т.н. сепаратор.Нанася се с мека четка за рисуване и като се изпари бензина се лъска повърхността с вълнено парцалче.Така отделянето на кофража е гарантирано.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Виждам че си ползвал картонена тръбичка и велпапе и ако не си ги наказал обилно със сепаратор незнам как си ги отделил след втвърдяване то.Аз лично бих ползвал за целта пластмасови такива но от полиетилен или полипропилен защото те не могат да се залепят.В домашни условия може да си направим от ситно настърган восък разтворен в бензин т.н. сепаратор.Нанася се с мека четка за рисуване и като се изпари бензина се лъска повърхността с вълнено парцалче.Така отделянето на кофража е гарантирано.
Здлавейте колега.
Тръбичката представлява картонена лента широка 10мм и дълга окоро 50-60мм,която навих и залепих с лепило с200 около цилиндричната част на копчето така ,че да обхваща счупената част. След втвърдяване на смолата я намокрих с вода и тя лесно се отдели.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Няма лошо след като се е получило както трябва, просто имам голям опит с двукомпонентни смоли и реших да го споделя.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |