| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане към знаещите за полиране на полистирол  (Прочетена 4191 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Колега, оправи си заглавието !!!

Днес се сдобих с грамофон Унитра 601.
Капака му е малко или повече захабен.Имам желание да го полирам,не мога да го гледам такъв.
Казвайте,ако знаете как да му възстановя блясъка?
« Последна редакция: 27 Март, 2013, 23:01:58 от rkounev »

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Питане към знаещите
« Отговор #1 -: 27 Март, 2013, 18:02:40 »
Ако е матирал но не надран, паста за зъби, вълнен парцал, яки лапи и самурайско търпение. Ако е съвсем леко матирал - силиконов спрей за табло на кола.
Ако е много кофти, по-добрия вариант, има спрейчета за автомобилни стопове - изчистваш и напръскваш внимателно с безцветен такъв. И това ти е играта! Успех!
Омраз!

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Питане към знаещите
« Отговор #2 -: 27 Март, 2013, 19:35:07 »
Мисля си дали няма стане с автомобилна полир паста-от малките номера-5-6 хиляди.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Питане към знаещите
« Отговор #3 -: 27 Март, 2013, 19:56:39 »
Вземи авто лак и пръскай... запълва всички деруги...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Питане към знаещите
« Отговор #4 -: 27 Март, 2013, 19:59:02 »
Екстра ще е... ама кофтито на тия пасти е, че са прилично скъпи 8-11 (turtlewax) например, а после ако остане се спича и не става за нищо. Ако обаче те устрои цената ... :-[
Сега се сещам, че на софийският битак, имаше един дето изкарваше отзад на сергиите полиращи пасти и пасти за клапани, при това на прилични цени около 3 лева, ако имаш път, може би да свърши работа.
Омраз!

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Колега, оправи си заглавието !!!

Говорих с комшията-професионален автобояджия-ще отдели 10-тина грама от неговите пасти с които полира коли от S класа и нагоре.Та той каза ,че тези пасти "ще извадят"помътняванията и драскотините.
А сега гледах в кварталния хипермаркет Туртле-полир пасти по 10 лв..за фласон 300 гр.
« Последна редакция: 27 Март, 2013, 22:58:18 от rkounev »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Питане към знаещите
« Отговор #6 -: 27 Март, 2013, 22:31:48 »
Аз използвам два вида пасти за полиране- първата е абразивна и с нея се изглаждат драскотините. Капакът на Унитрата е от полистирол, който е мека пластмаса и лесно се оправя. Ако има по- дълбоки драскотини най-напред се минават с шкурка 1200 и след това с абразивната паста.  Тази кутия струва около 10 лева и е 250 грама. Хубавото и е че се разрежда с вода и се използва години . Може да се замени с паста за зъби - по ефтина, не от тези , които са непрекъснато в рекламите.  Втората е полираща, изглежда като паркетин , но е много ефективна. Полска е , не знам дали я има вече някъде , но  в някои автофоруми я препоръчват като най-добрата. Според мен поне по цената това е вярно . Търкането се прави с вълнен парцал след изсъхване.  Аз си купих  и ефтина полираща машина - няма да пиша марката за да не ме отрежат отново модераторите. За големи площи е много по- лесно. И двете пасти използвам за полиране на сандъци. Ще покажа някога краен резултат.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |