| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ  (Прочетена 3846 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #15 -: 22 Ноември, 2018, 07:31:36 »
Изсушаване на платките и трансформатора - парното е слабо, но за сметка на това скъпо. Това ще го включа в цената, ако реша да продавам този приемник  :D

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #16 -: 22 Ноември, 2018, 12:28:25 »
Е, не е като да работи парното само заради платките :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #17 -: 22 Ноември, 2018, 13:22:29 »
Имам същия Респром, в отчайващо състояние /седял е с открит капак с години и е прашасал доста/, и сега следя темата с огромен интерес.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #18 -: 24 Ноември, 2018, 12:11:30 »
    Преди години и аз се сдобих с един отчайващо мръсен Респром /беше оставен пред входната врата/ и аз храбро реших да го изкъпя без да махам трансформатори и др. Тогава Меглио-то още не беше на мода и за това използвах течен сапун. Нанесох го с мека четка, изчаках половин час, отново намазах и измих с топла вода. След това радиото съхна няколко дни /беше лято/, напръсках контакти потенциометри и др. с WD 40 и включих апарата - заработи без пушеци и взривове.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #19 -: 26 Ноември, 2018, 07:40:26 »
DVS с подкрепата на:
- прах за пране Savex;
- препарат за миене на съдове FEYA;
- обезмаслител MEGLIO;
- оръжейна смазка Walther gun care pro;
и с генералната подкрепа на „Софийска вода“ АД ...

П Р Е Д С Т А В Я:

Почистения и напълно изправен РЕСПРОМ, с учудващ бас и много добро приемане на СВ на радио „Хоризонт" в София,  8)

P.S. Скалата е пукната на 4-5 места, липсва капачката за антенните входове, кутията е надраскана, липсват 3-4 болтчета и две гумени крачета, изкривени и смачкани картонени капаци. Общ външен вид - отвратителен.


Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #20 -: 26 Ноември, 2018, 09:24:43 »
Почистения и напълно изправен РЕСПРОМ, с учудващ бас и много добро приемане на СВ на радио „Хоризонт" в София,
Нормално,правено за слаби сигнали.По интересен е другия вариант на същото радио с tda2020 - 20 w на канал,този е 5w.
73!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #21 -: 26 Ноември, 2018, 10:28:35 »
Много е добър козметичния вид на платките след миенето! Браво!
Относно работата на средни вълни - разбира се, това радио е правено за читав прием в тези обхвати, явно е проектирано добре. Дали е правено за слаби сигнали не е най-важното нещо в случая, а по-скоро колко е „мръсен“ ефира в точката на прием. То сигналите в тези обхвати в повечето случаи никак не са слаби, но е пълно със смущения.
Пък относно мощността - 5 вата на канал е напълно нормално при използване с чувствителни озвучителни тела. Това 20 вата на канал вече е за купон с чувствителни колони, или за използване на някои не толкова чувствителни :).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #22 -: 26 Ноември, 2018, 12:24:03 »
Цитат
оръжейна смазка Walther gun care pro;
Това не добре може да скапеш потенциометрите.
Иначе поздравления.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #23 -: 26 Ноември, 2018, 13:24:55 »
Абе това е по-скоро за да може при евентуална покупка да си знаеш че той има оръжие и да не спориш много за цената :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #24 -: 26 Ноември, 2018, 15:55:36 »
Радиото има страхотен бас , найстина .  И още едно радио , по старо  има супер бас ,  Соната , се казва .

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #25 -: 26 Ноември, 2018, 18:38:02 »
Абе това е по-скоро за да може при евентуална покупка да си знаеш че той има оръжие и да не спориш много за цената :)

Няма да го продавам  8)
Не искам да предизвиквам спорове, но на УКВ свири с "лампов" бас - не съм сменял кондензатори и каквито и да е било други елементи.
Ако радиото не беше проработило от първия път, вероятно щях да го изхвърля.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #26 -: 26 Ноември, 2018, 22:50:08 »
Току що повторих операцията, с обезмаслителя светна като нов. Сега се суши принудително на парното.Интересно ми стана, че на платката на радиото имаше два моста от проводник, за които не съм сигурен, че са оригинално там. Като изсъхне, ще го проверя дали има признаци на живот.  :)

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #27 -: 27 Ноември, 2018, 07:09:33 »
Току що повторих операцията, с обезмаслителя светна като нов. Сега се суши принудително на парното.Интересно ми стана, че на платката на радиото имаше два моста от проводник, за които не съм сигурен, че са оригинално там. Като изсъхне, ще го проверя дали има признаци на живот.  :)

И при мен имаше такива проводници на платката. Дори си помислих, че някой е правил ремонт, но явно са фабрично поставени поради някаква причина.
Дано да "свирне" радиото.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Брутален ремонт и тест на РЕСПРОМ
« Отговор #28 -: 31 Август, 2021, 02:00:31 »
Този РС301 много красив изглежда с този зелен цвят. Аз имам рс201 който е черен(зелен не съм виждал). Червен съм виждал също но много рядко

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |