| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Почистване на панел- с какво?  (Прочетена 721 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kid

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
  • Населено място: Русе
Почистване на панел- с какво?
« -: 23 Март, 2019, 23:22:50 »
 Здравейте! Някой правил ли е това упражнение- почистване на предния панел на дек и с какво, така че хем да светне, хем да не се изтрият надписите? Панела е алуминиев, сребрист.

Неактивен Concord

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Добрич
Re: Почистване на панел- с какво?
« Отговор #1 -: 24 Март, 2019, 09:38:22 »
Мия ги с обезмаслител и четка в мивката. Нямал съм проблеми със боята и ситопечата, освен с един стар сребрист Technics, на който му изпадаха буквите. Явно е била слаба адхезията на ситото директно върху алуминия.

Неактивен asasas

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Почистване на панел- с какво?
« Отговор #2 -: 24 Март, 2019, 10:20:56 »
 :) Мегльо дегресаторе е нещото !Но страх лозе пази !Започваш с обикновена вода,забърсваш със суха кърпа,мокра кърпичка за бебешки дупета..наблюдаваш ефекта , разредено мегльо 1:4,  пак само вода и т.н. се стига до нормалната концетрация на мегльо..Накрая с чиста вода естествено ,защото мегльото също създава тънък филм !Дековете от края миналия век и малко от сегашния са си добре защитени от току що лакираните нокти на нежната част от човечеството!

Неактивен kid

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
  • Населено място: Русе
Re: Почистване на панел- с какво?
« Отговор #3 -: 24 Март, 2019, 18:12:42 »
С мокри кърпички пробвах да почистя едни слушалки и надписа се поизтри, вярно че са пластмасови. А панела на дека е алуминиева сплав.И аз съм ползвал меглио, днес мих един мат за грамофон, плочи съм мил, получава се. Знам, че мие добре, дано да не измие и буквите. До сега съм мил панели с вода и течен сапун. Пак става, но ако не е много замърсен. Благодаря за съветите!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |