| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Избиране на програми.  (Прочетена 2995 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Избиране на програми.
« -: 17 Април, 2013, 13:51:26 »
Здравейте , бихте ли ми разяснили на кратко следният проблем ,за което благодаря.
Имам телевизор хитачи стар модел ,който има само един антенен вход ,няма чинчове и скартове.Когато го настройвам да търси програми и е включен на стайна антена ,намира програмата ,спира за момент и я подминава ,когато му включа кабелна телевизия тунерът му работи нормално ,намира програмата и я запаметява.На какво се дължи тази разлика.И ако мога да вмъкна още един въпрос,знае ли някой къде се продава устройство което да комбинира в едно сет-топ- бокс и високо честотен модулатор ,за да не купувам поотделно тези две устройства.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Избиране на програми.
« Отговор #1 -: 17 Април, 2013, 19:40:22 »
Подминава програмата, защото не е достатъчно силен сигналът, за да се спре на нея, докато при кабелната сигналът е силен. Трябва ръчно да спреш и да запаметиш.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Избиране на програми.
« Отговор #2 -: 17 Април, 2013, 19:56:49 »
Доколкото за устройството и модулатора не те ли устройва някое старо видео с тунер? Може и видеото да не работи но тунера да действа. Поне сета може да намериш лесно.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Избиране на програми.
« Отговор #3 -: 18 Април, 2013, 11:37:31 »
Благодаря за отговорите.Всичко добро!

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 794
  • Населено място: София
Re: Избиране на програми.
« Отговор #4 -: 18 Април, 2013, 14:32:39 »
Ще трябва малко да се завърти филтъра за " АДЧ" до процесора се намира! за да може честотния синтензатор да спира точно на основната честота без да я подминава. Така се изработва сигнал по стоп-шината за управление на тунера.   Възможно е и тунера или "МЧУ" да нямат чувствителност!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Избиране на програми.
« Отговор #5 -: 19 Април, 2013, 15:10:22 »
Сет топ бокс с вграден модулатор не съм виждал до сега. Ще се наложи да си купиш отделен модулатор, или да си направиш такъв, продават се модулатори за видеокасетофон правиш му едно трансформаторно захранване и го поместваш в кутийка и си готов. Също може да извадиш такъв от старо видео или аналогов сателитен приемник.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Избиране на програми.
« Отговор #6 -: 19 Април, 2013, 15:15:19 »
До Gridlic-не съм чувал по безумно предложение за звука -честно .!

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 794
  • Населено място: София
Re: Избиране на програми.
« Отговор #7 -: 20 Април, 2013, 13:48:13 »
Здравейте за какъв звуков съпровод става въпрос? аз не съм писал нищо за звук в тая тема. Сет топ бокс със "RF MODULATOR" се продава във "елимекс" цената му е 55лв.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |