Първичната страна след греца не може да бъде заземена - ще се получи късо съединение през диод от греца през единия полупериод. Кондензатора първична-вторична намотка на импулсния трансформатор се нарича Y кондензатор и е задължителен във всички импулсни захранвания. Регулацията по напрежение не знам дали ще обърка ако го няма, но побърква всичко що е радиочестотно около себе си когато го няма. Ако го няма само като приближиш сондата на осцилоскопа със заземен активен край и виждаш висоооки игли и ти става ясно за какво иде реч. Просто през капацитета първична-вторична на импулсния трансформатор се прехвърлят всички високочестотни хармоници на импулсите в първичната намотка и цялата вторична страна започва да ги излъчва като антена. Галваничната изолация не се нарушава поне до толкова до колкото капацитета на този кондензатор е нисък (няколко нанофарада) и за честотите на захранващата мрежа (50 херца) импеданса му е достатъчно голям за да не представлява проблем за човека и каквото и да било друго. Проблем представлява ако кондензатора дефектира и пробие. Затова се използват специално предназначени за тази цел Y кондензатори чиято конструкция е направена така че пробива да е практически невъзможен, и ги тестват при доста високи напрежения - 1-2 киловолта.
Такива кондензатори не се използват от вчера, има ги и в ламповите радиоапарати от 50-те години а сигурно и преди това между шаси и всеки от захранващите проводници.
Останалото Билян ти го е казал, двата резистора са разрядни за X кондензатора. В някои стари уреди няма такъв разряден резистор и след изключване от мрежата при докосване на щифтовете на щепсела има неприятно убождане. А резисторите са два последователно, заради максималното допустимо напрежение върху един резистор. Обикновено е около 150 - 250 волта DC за 1/4 ватов резистор. По тази причина за 320V пикова стойност е добре да бъдат два, честа практика.