| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Княз Борис 134  (Прочетена 952 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Княз Борис 134
« -: 19 Август, 2016, 21:40:32 »
Някой купувал ли е нещо от магазина на Борис 134? Трябваше ми игла за дозата на Фоника GS 464, както и ремък. Господинът ми предложи игла за 59.90 и ремък за 19.90.  :o  Такъв цял и работещ грамофон може да се намери и за 50 лева, ако изобщо някой го иска. Въобще, този човек, продал ли е нещо? Всичко предложено съм го виждал и преди три години. Тогава за последно бях там.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Княз Борис 134
« Отговор #1 -: 20 Август, 2016, 09:33:07 »
Много  пъти съм кзвал че  Йонко е  измамник ,не  му пълни  гушата  !!!!  При  Лелите  на Симеон има  ремъци  !! Дози  МФ 100 имаше Десо ,аз също имах такава доза  но Пичагата  нещо забрави да  ми я върне !!Инак за 25 лева  я  бях взел нова !!!   https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9310936377/%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B8-unitra-fonica-mf-100-mf-101
« Последна редакция: 20 Август, 2016, 09:44:16 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Княз Борис 134
« Отговор #2 -: 20 Август, 2016, 11:16:36 »
Даааа и аз съм попадал при Йонко, търсих също игла за Mf-100 и тогава ми искаше 35 лева, но явно е вдигнал сериозно цените. Ремъците също са му златни. Обаче наистина има размери които няма другаде в българия, или поне в София. Примерно точно за този същия грамофон ремъка (предполагам че е идентичен размер с този на G-602) го търсих безуспешно и накрая поръчах от ибей по 5 долара парчето или нещо такова, та пак не излезе евтино. Един колега от форума каза пък че го е заменил с квадратен ремък и работел, така че може и това да пробваш. Но наистина цените при този индивид са убийствени.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Княз Борис 134
« Отговор #3 -: 20 Август, 2016, 20:52:31 »
Квадратният ремък лежи във вдлъбнатината между "бъчвичката" и ограничителя на водещото колело. Там триенето е неравномерно и по-голямо и оборотите не се регулират добре, пък и са по-ниски. Айде да кажем, оправя се с + на регулатора, но не си е работа.
Мисълта ми беше, при такива цени, някой купил ли е нещо.  :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |