| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стара БГ батерия 3 волта  (Прочетена 1684 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 329
  • Населено място: София
Стара БГ батерия 3 волта
« -: 28 Юни, 2016, 20:59:34 »
Сред купищата боклуци в апартамента, който ремонтираме, излизат и интересни неща. Тази батерия изпадна от едно много старо фенерче Pertrix. Инсталирах един светодиод на мястото на крушката, но използвайки стара счупена крушка, така че не съм правил никакви модификации, а вътре поставих една литий-йон батерия 18650. И всичко тръгна прекрасно  :)
Не искам обаче да хвърлям старата батерия. Ако на някого му трябва за някакъв проект, да пише. Висока е 75 мм, а диаметърът е 21 мм. BTW, не съм знаел, че Елпром са произвеждали такива и че са носили името на Райко Дамянов :-)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Стара БГ батерия 3 волта
« Отговор #1 -: 29 Юни, 2016, 10:21:28 »
Не казваш батерията премери ли с мултицета и под товар, ще се окаже интересно ако още е жива :).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 329
  • Населено място: София
Re: Стара БГ батерия 3 волта
« Отговор #2 -: 30 Юни, 2016, 13:52:30 »
И мен ми стана любопитно да видя има ли заряд и я премерих, даже още преди да видя поста ти. Дава около 0,1 волта без товар  :)
Не ми се иска да развалям батерията, а имам мерак да сканирам етикета. Имате ли идея как мога да го направя. Засега обмислям варианта да я снимам от 4-5 позиции и после с някакъв софтуер за панорама да сглобя отделните кадри.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Стара БГ батерия 3 волта
« Отговор #3 -: 13 Август, 2016, 09:44:01 »
Интересно как не се е разляла. Помня това беше редовен номер на българските батерии.Аз употребявам такава цяла в един уред UNI 10  в Унигора но често ги проверявам.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Стара БГ батерия 3 волта
« Отговор #4 -: 13 Август, 2016, 10:50:15 »
Ако имаш скенер постави я върху него а отгоре й някаква твърда плоскост която в противоположния си край да е подпряна на друга батерия. Скенирай веднъж, после премести леко плоскостта като по този начин извъртиш малко батерията и пак скенирай, според мен 20 скена ще са достатъчни. Ще трябва да видиш колко да мръдваш плоскостта за да се получи равномерна стъпка в завъртането и да се получат около 20 стъпки за цял оборот.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен paulwhite

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Търново
Re: Стара БГ батерия 3 волта
« Отговор #5 -: 13 Август, 2016, 11:33:48 »
Тази батерия е стандартна и все още се произвежда. Има я в стари измервателни уреди. На който му трябва и не му се преправя нищо по уреда, има я от VARTA, PANASONIC, DURACELL и др. като модел 2R10.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |