| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С  (Прочетена 73774 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #210 -: 07 Март, 2013, 10:34:40 »
Още го работя, преформям една кутия за него. Почти нямам време през седмицата за него след работа. Иначе пренавих отоплителната намотка на захранващия за 14.5 волта и работи добре. За сега имам две стари ПЦЛ86 които всъщност не са много изтощени и според мен са добре. Онзи ден закачих ФМ-тунера за опит на НЧУ-то на Пирина и почти цял ден слушах програма "Хр. Ботев" на ТВ "Пирин"  :) , стори ми се добра акустиката на кутията на телевизора и добро свиренето на лампата ПЦЛ86.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #211 -: 19 Март, 2013, 23:30:11 »
В крайна сметка излезе, че никой не е доволен от усилвателя..Няма значение всеки си има вкус само споделих да видите за обща представа какво представлява
схмемното решение което е на базата на фабричен усилвател.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #212 -: 11 Април, 2013, 01:05:49 »
Има бая доволни хора,  в моя случай  го мъча с неподходящи трафове...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #213 -: 18 Март, 2014, 17:22:26 »
Сетих се че не съм пуснал видео на усилвателя в завършен вариант http://vbox7.com/play:616b80fe64

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #214 -: 18 Март, 2014, 18:18:08 »
Поздравления,аз на моя още му правя шасито :drinks:

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #215 -: 14 Март, 2016, 16:16:37 »
Ето и оригиналната схема в която бе изграден този усилвател само лампите бяха сменени.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #216 -: 14 Март, 2016, 17:50:57 »
Да де Боби ама защо си си спестил C47 от оригиналната схема? Защо мислиш че е поставен там че си решил да минеш без него? Мнението ми е че в схемата присъстват множество елементи и честотнозависими обратни връзки които се отразяват негативно върху качеството на звука. Точно тези елементи и ОВ различават съвременните Hi-End лампови усилватели от едновремешните свирещи посредствено. Естествено и изходния трансформатор, но него приемаме за даденост.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #217 -: 28 Март, 2016, 20:57:45 »
Да това е усилвател в който аз се захванах реализирах и работи до ден днешен и и освен аз никой не остана доволен а се изписаха 15 страници разочарования от всеки който се захвана с него.Е да това ще остане като информация за ГУГЪЛ като една от най- калпавите схеми които нашия форум е имал.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #218 -: 28 Март, 2016, 21:04:47 »
 С51 е не нужен в случая -ще ти ореже звука.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #219 -: 28 Март, 2016, 21:09:16 »
Така е, в тези стари схеми има много неща които днес не бихме направили така. Затова и не звучат така както биха могли да звучат. Затова аз избягвам да изпълнявам едно към едно фабрични схеми, защото те не че са лоши, но са съобразени със спецификата на конкретното приложение, и в повечето случаи не онговарят на съвременните стандарти за качествено звуковъзпроизвеждане. И определено правилото че колкото повече елементи има толкова по-добре не важи. Ако се налага да ги има - да, но когато е само нещо като самоцел то тогава резултатите са по-скоро отризцателни. Този кондензатор май го слагат освен срещу самовъзбуждане, и да предпазва от пробив първичната намотка на изходния трансформатор при оставяне на празен ход. Вредата от него обаче е далеч по-голяма от ползата която носи и така.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #220 -: 28 Март, 2016, 21:18:56 »
Слагат го да ореже малко високите ,целта е да премахне неприятните шумове от радиоприемането на АМ.
Ако иска може да пробва със и без него и ще се увериш.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #221 -: 28 Март, 2016, 21:28:04 »
Гледам че  се  повдига  отново  темата за лампите ,за  мен  най-добра  комбинация е  6н9с  и  6п6с  свири  божествено с  10 елемента  около тях...............дори и с  трафове  ТВЗ   ,но  пак  ще  попитам  какви  ОТ  ще се  ползват  бре  хора   широката лента  не може  да   изкара  целият  спектър   2 ленти и повече   им трябва  90-94-96 дб.......  Митака е с Танг-Банг    Оги е с  Визатон   ...аз имам 4  чифта  над  90  дб  2 и 3  ленти ,дайте  да  поумуваме по въпроса,  а за  хората от София  съм  отворен и да  тестим  засилителите .Ако требе   донесете  ги ,аз  не се  занимавам  вече  с  ламби  но  съм  фен .....имам все  още 7  литра "пукница " :alko: :alko: :alko: :drinks: :drinks:
Удрииии!!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #222 -: 28 Март, 2016, 21:40:29 »
С51 е не нужен в случая -ще ти ореже звука.
Провери първата страница на темата която е писана годинки назад и ще видиш редактираната схема където липсва този кондензатор.Критикувана е много такаче няма на къде повече.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #223 -: 29 Март, 2016, 11:22:51 »
Боби не се чувствай обиден, схемата не е толкова лоша, просто е правена за други цели, затова не обичам да повтарям в момента фабрични схеми, но на мен електрониката ми е професия и си имам по-особено виждане. Ти като любител е напълно нормално да залагаш най-вече на готови решения, и като колекционер уважавайки тази техника обичаш да черпиш идеи от нея. В това няма лошо, но просто в случая е по-добре да изпълниш нещо много по-просто което ще свири по-добре.
По отношение на колоните и драйверите - вярно е че няма как широколентов драйвер да се справя еднакво добре с всички честоти от 20 херца до 20 килохерца. Но има широколентови високоговорители които с разумен компромис се справят доста добре. А ако някъде е добре да бъде широколентов високоговорителя то това е в ламповите усилватели. Те не обичат да „клатят“ многолентови озвучителни тела с филтри, но това е мое лично мнение и е възможно и да греша. Също за лампов трябва висока чувствителност, която моите колони нямат, така че в това отношение и те не са подходящи. Чувал съм дори че за лампов усилвател въобще конструкцията на Cyburgs Needle която е TQWT - нещо като хорна натоварена с бас рефлекс е неподходяща заради склонноста си да резонира на някои честоти а ламповите усилватели както знаем имат относително нисък damping factor и това води до „разбумтяване“ в областта на ниските честоти. Така че то си е доста сложно да се изгради хубав лампов и с хубави ОТ и да звучи добре.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |