| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Първия ми апарат Христо ботев М462  (Прочетена 4532 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1639
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Първия ми апарат Христо ботев М462
« Отговор #15 -: 10 Юни, 2015, 23:29:06 »
... но незнайно защо капака е с Е-серия а вътре с U-серия, вече втори такъв случай!!! Дали са ги правили както дойде или капаците са разменяни в сервизите???
http://auction.bg/A1398799

На доста от снимките на "Хр.Ботев М46х" в сайтовете за продажба, лампите дадени на капака не отговарят с тези на приемника. На два от моите положението е същото. От начало и аз си помислих, че това е станало в сервиза, но на толкова бройки да разменят капаците - не ми се вярва. Освен това не се знае дали "Радиопром" е имал сервизна дейност - по това време ремонтите са се извършвали от частни радиотехници. Явно се е слагало каквото има - не се е спазвал дори модела на приемника.  :-[

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Първия ми апарат Христо ботев М462
« Отговор #16 -: 10 Юни, 2015, 23:31:37 »
Аз съм направил това:
          Аууууууууу, каква е тая седесарска скала :lol:

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Първия ми апарат Христо ботев М462
« Отговор #17 -: 11 Юни, 2015, 08:18:34 »
Синьото на скалата на колегата при мен на оригинала се вижда да е било черно.Допускам да е имало и скали с такива цветове.Със синьо също не е лошо като визия.Благодаря ! :empathy2:Кутията е лакирана,положено е черното но бялата ивица още не намирам смелост да положа.Шасито е боядисано,цоклите,отопленията,трафа,електролита.Днес ако не мине котка път ще опъна плата и ще сложа говорителя е не е оригинален но е хубав.Правя нчуто:6П6с,2Х 6ж8,корекции като на Стадион пък да видим какво качество ще извади.Както споменах няма да бъде по оригинала но искам да получа действащ лампово интегрален апарат с укв за да си го слушам.Имам вече едно Пионерче по този начин и съм доволен.Хем ретро хем работи добре.Имам и още един апарат на същия принцип но не е довършен защото се оказа присадената платка на уквто с калпави параметри...
« Последна редакция: 11 Юни, 2015, 08:28:18 от Ангел Симеонов »

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Първия ми апарат Христо ботев М462
« Отговор #18 -: 11 Февруари, 2016, 20:54:17 »
Кутията е порравена и лакирана,има си вече и говорител,плат.Най-горе на общата снимка.Шасито е в ремонт.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |