| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем със стерео усилвател Сони - /стъпалото е здраво, но не свири/  (Прочетена 3205 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Сервизно ръководство: http://dox.bg/files/dw?a=6443589a80

Здравейте. Попадна ми този усилвател Сони, който отново е без горен капак / сигурно съм единствения в цяла България, който има най-много усилватели без горни капаци :) /.

Усилвателят включва, светва дисплея, всички бутони са функциониращи, релетата цъкат, крайното стъпало е здраво, няма следи от ремонт, няма следи и от нещо дефектирало, но на нито един от входовете не искарва звук. Често казано не очаквах подобен усилвател да има толкова много интеграли. Аз клоня към IC801 /CX789/
Прикачвам и сервизно ръководство и две - три снимки.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Проверяваш захранващите напрежения дали са в норма
Пускаш входен сигнал , взимаш едни слушалки  закачш ги на маса и с тях почваш да проверяваш от входа към изхода къде/ на коя интеграла се губи звука.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Единствения звук, който изкарах е през Phono, и на Tape 2, като на Tape 2 звукът е тих и се чува като радио точка без баси и яснота.
Възможно ли е да се прескочи CX789 по някакъв начин?
« Последна редакция: 06 Февруари, 2016, 00:17:50 от Петър Драганов »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Колега отзад има ли възможност за еквалайзер ако да тряяя да има две мосчета ако ги нема турни един хабел и може да тръгне ако е това . Може да си недовидял
Бат Сашо :)

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Де да имаше мостове, но няма. Звукът от Таpe2 не е такъв, все едно ги няма мостовете, ... честно казано не съм чувал толкова зле звук. Почти съм сигурен вече, че проблема е  Ic cx789, проблемът е, че само в ebay  я има.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Здравей, по принцип може да се прескочи СХ789 но тогава усилвателя ще се ползва като крайно стъпало. В тази интегрална схема са събрани превключване на входовете, корекциите за честотите, усилването и др. Този чип е разработка на Сони, но са го вложили само в 6 модела. Грундиг и те са се излъгали, пуснали са 1 модел усилвател с този чип, но след проблеми са спрели производството. От английския форум казват, че е недомислица тази интегрална схема и заради нея са впрегнали още 3 интегрални схеми. В aliexpress го продават но от цена близо 37$, не знам дали си заслужава. Няма и даташийт за този чип, Сони не са го пуснали в каталозите.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Здравей. Чак сега установих, че дефакто усилвателят в момента работи на Tape 2, но само на дясна колона /тъй като имам само един брой за тестове/, от лявата колона се чува ''пиукане'' като се включи усилвателя и няма звук после, предполагам стават някакви аномалии..., интересно ми е по скоро от къде все пак имам звук на  Tape2, макар и само на една колона информативно.
Определено този чип, лично по мое мнение (дали, защото ми е направил и беля:)) е напълно излишен, но инженерите или по скоро маркетинга са решили така. Няма какво да се занимавам с него повече, защото наистина ми е без интересен, а се старая да изпитвам първо удоволствие от ремонта и после още по-голямо удоволствие от слушането. Може един ден да потрябва някой чарк.
Да, и аз забелязах, че няма много, да не казвам никаква информация в интернет за CX789. Благодаря ви от все сърце.
JVC AX-1100 I love u

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |