| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схема за у-л Скот /свири ляв канал само/  (Прочетена 4471 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Търся схема за у-л Скот /свири ляв канал само/
« Отговор #15 -: 17 Ноември, 2015, 23:56:15 »
Не го знаех, това със износването, но в моя случай не мисля, че е проблем, защото имам мегдан от кабела доста, а аз съм зашкурил около половин см. Дефакто ще изрежа зашкуреното, и ще заголя новите жички от кабела.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Търся схема за у-л Скот /свири ляв канал само/
« Отговор #16 -: 18 Ноември, 2015, 02:16:26 »
Няма какво да режеш. Това на снимката не е лентов кабел в смисъла, който Ориго си мисли. Това Е многжилен кабел-плосък от едножични проводници.

Тука няма никаво покритие.  За по-сигурно , понеже и конектора в който влиза е патинясал, бих махнал направо конектора  и директно кабела на спойки на платката където е бил конектора, ако направи пак проблем де.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Търся схема за у-л Скот /свири ляв канал само/
« Отговор #17 -: 18 Ноември, 2015, 11:19:42 »
  За по-сигурно , понеже и конектора в който влиза е патинясал, бих махнал направо конектора  и директно кабела на спойки на платката където е бил конектора, ако направи пак проблем де.
Мерси, направо така и направих.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся схема за у-л Скот /свири ляв канал само/
« Отговор #18 -: 18 Ноември, 2015, 12:10:36 »
Мдаа, аз си помислих че е от тези лентови кабели с плоски проводници които влизат в едни конектори с пластинки. А иначе в случая това е най-доброто запояване направо.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |