| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новата ми нощна лама  (Прочетена 3011 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Новата ми нощна лама
« Отговор #15 -: 01 Ноември, 2015, 23:18:06 »
Това че лампата е метална не означава че има проблем да се захранва с 220 волта според мен! Просто трябва кабелите вътре да са с достатъчно дебела външна изолация (два със собствена изолация общо вкарани в кръгла изолация) и няма никаква опасност, а ако толкова се притесняваш може да сложиш трижилен кабел и шуко щепсел и да заземиш конструкцията. Друг е въпроса що за крушка на 220 волта би паснала хубаво на такава лампа.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3322
  • Населено място: София
Re: Новата ми нощна лама
« Отговор #16 -: 02 Ноември, 2015, 00:53:25 »
Ще пасне гола крушка с нажежаема жица директно на фасунга завряна в някое от тези колена  и примерно пръсната със спрей с хром ефект.

Светодиодния спот отгоре се връзва чудесно.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |