| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Началото - колекция транзисторни приемници  (Прочетена 1286 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vesko1

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Panagyurishte
Представям на вниманието на колекционерите сбирката, която започнах на шега преди близо година. Идеята се разви и ми се иска да получа мнения и препоръки от вас.
Темата е транзисторни приемници, произведени в Европа, за периода 1960 - 1990 година, предназначени за дома, имащи обхват 88 - 108 MHz, за да мога освен да ги гледам, и да ги слушам.
Прилагам снимките, на които се вижда външният им вид. Всички работят, някои от тях - вече. Тук - там липсват дръжки, едно капаче за батерия. Има и изключения от темата: едно Sony, не издържах на перфектното състояние, и Telefunken без FM, но в перфектно състояние и неустоимо достойнство - подарък ми е.
Моделите съм купувал от обяви в интернет, в т.ч. и от този сайт.
Нещо не ми се получава качването на снимките от колекцията, може би това ще е първия съвет. Преформатирал съм ги до 640х480.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
  • Населено място: София
Re: Началото - колекция транзисторни приемници
« Отговор #1 -: 31 Октомври, 2015, 08:15:44 »
Добър замисъл, успех!

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Началото - колекция транзисторни приемници
« Отговор #2 -: 31 Октомври, 2015, 16:05:08 »
Успех с колекцията  :), аз събирам предимно транзисторни приемници от около 3 години и напоследък забелязвам, че все повече пари искат хората за приемници във все по-лошо състояние - счупени, с липсващи компоненти, безумно мръсни... В България се намират предимно руски и от бившия соц блок приемници и доста по-рядко скъпи екземпляри от "капиталистическите" страни, но като цяло повечето са ползвани "до последно" - докато спрат - може би на това се дължи лошото състояние на продаваните в момента. Не знам това на какво се дължи - на това, че никога не сме били "богата" държава или на манталитета на хората - "Защо да купувам друго, това си работи?" Това са си мои наблюдения де  :)
Тук можете да видите какво съм събрал аз до момента
oldradio.esy.es

Неактивен vesko1

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Panagyurishte
Re: Началото - колекция транзисторни приемници
« Отговор #3 -: 01 Ноември, 2015, 07:47:02 »
Може би с времето и аз ще успея да събера колекция като вашата. Къде я държите? За мен започва да става проблем. Преднамерено ограничих темата: само европейски, задължително с с УКВ диапазон и без джобни, без радиокасетофони. Разбира се, предпочитам приемникът да е в добро състояние. Но процесът на реставриране, наложителен при повечето екземпляри, ме кефи колкото самата находка. А че някои искат майка си и баща си, е техен проблем. Посочвам цената, която според мен заслужава радиото и не се пазаря. Имам 3 случая, в които след месец ми се обаждат, че приемат, след като първоначално ме отсвирват. Просто не гледам на покупката като на нещо наложително. Но непременно трябва да свири: или го придобивам изправен, или го ремонтирам.
От къде си намирате моделите?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |