| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Закриват HIT.BG  (Прочетена 1921 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Закриват HIT.BG
« -: 14 Януари, 2015, 15:15:50 »
Според информацията публикувана на първата страница на http://www.hit.bg/
Цитат
   Уважаеми потребители,
Бихме искали да Ви уведомим, че на 01.02.2015 година предстои закриване на сайта www.hit.bg и считано от тази дата той повече няма да бъде активен.
След закриване на сайта ще бъде преустановено съхраняването на наличната в него информация. Поради тази причина е необходимо да преместите Вашите сайтове. В противен случай информацията, съдържаща се в тях ще бъде изгубена.
Предварително се извиняваме за причиненото неудобство.
Екипът на HIT.BG 
Понеже навярно има колеги, които си държат там файлове и снимки, добре е да си ги изтеглят и потърсят друго място за качване, явно след толкова години hit.bg са решили, че спират безплатната супа за бедни.
(ако някой колега от форума има сайт там и е свързан с тематиката на форума ни, бих могъл безвъзмездно да предоставя малко място за преместване тук, но естествено името ще трябва да е от рода на XYZ.sandacite.com)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Закриват HIT.BG
« Отговор #1 -: 14 Януари, 2015, 22:02:37 »
Жалко че няма вече да предоставят услугите си. Използвах техния хостинг като ученик си бях направил уеб сайт, който разбира се отдавна не поддържам, но е жалко че няма да го бъде вече. Още стоят и сайтовете на други съученици, ех спомени :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Закриват HIT.BG
« Отговор #2 -: 14 Януари, 2015, 22:06:27 »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Закриват HIT.BG
« Отговор #3 -: 14 Януари, 2015, 22:14:22 »
 :crazy:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Закриват HIT.BG
« Отговор #4 -: 14 Януари, 2015, 22:24:24 »
 :drinks:   харесах си шим  регулатора...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Закриват HIT.BG
« Отговор #5 -: 14 Януари, 2015, 22:33:28 »
Това ли е  :) :
http://www.origoangelohrol.hit.bg/
Да Валери, това е сайта :)
Биляне не се пули, сайта съм го правил когато бях 10-ти клас и всичко вътре е ташак :) Правен е с майтапчийска цел както надявам се си личи, иначе схемите са истински, ШИМ-а работи супер, за простичка схема като нея, като се изключи факта че slew rate-а та този операционник е нисък и поради това мосфета грее повече от колкото му се полага, останалото е ОК. Усилвателя също е елементарен но работещ, естествено с тези транзистори не изкарва тази мощност и не е никак добра идея да се захранва на +- 45 волта ако се ползват тези 100 волтови транзистори че ще има фойерверки. Спомням си бях преработил едно импулсно захранване от компютър да дава +-45 волта за захранването на усилвателя, в последствие транзисторите естествено отпукаха, дадоха на късо захранването и порати това че при преработката беше отпаднала защитата от късо съединение, захранването също гръмна  :D еех времена, какви спомени навяват тез схеми :) Иначе и аеройонизатора от млад конскруктор е реализиран и си работи, и камиончето тролей също, бях му сложил моторче от касетофон за задвижване и от дебел мостов кабел бях изработил токоприемниците, и бях опънал истински медни проводници от оголен звънчев кабел за „контактна мрежа“ от хола та чаак до кухнята. Камиончето вървеше прекрасно като истински тролей придържайки се към контактната мрежа, само съжалявам че по онова време нямах снимачна техника с която да му направя видеоклипче, сега е много малко вероятно да разпъна цялата тази постановка за да го снимам :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Закриват HIT.BG
« Отговор #6 -: 14 Януари, 2015, 23:04:21 »
Соларката е бомба, сглобявал съм 3 и някои други от сайта на FC - http://www.solorb.com/elect/solarcirc/ , naprimer tazi - http://www.solorb.com/elect/solarcirc/lvd1/index.html
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |