| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся някой да ми запише референтна ролка  (Прочетена 1425 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Бих бил много благодарен, ако някой ми запише на ролка с хубава лента 440 Hz  на 0dB, 19cmps на хубав триглав магнетофон (но да нагласи нивото като измери миливолтите на линейните изходи на магнетофона при TAPE режим) няколко минути и да остане празно място останало на нея, за да си настроя след това и ниво на запис, честотен обхват и т.н.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся някой да ми запише референтна ролка
« Отговор #1 -: 01 Октомври, 2015, 22:12:17 »
Същото може да се направи и на хубав двуглав магнетофон, просто ще трябва този който го прави да направи няколко опита докато докара търсеното от теб ниво евентуално.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Търся някой да ми запише референтна ролка
« Отговор #2 -: 02 Октомври, 2015, 00:13:19 »
С точност до миливолт бая играчка ще е...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся някой да ми запише референтна ролка
« Отговор #3 -: 02 Октомври, 2015, 11:33:32 »
То туй си е негова работа как ще го прави :) пък точност до миливолт, то ще варира повече това ниво в зависимост от качеството на лентата :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Търся някой да ми запише референтна ролка
« Отговор #4 -: 02 Октомври, 2015, 20:01:52 »
Е  някой да  помогне  няма да е  лошо  ,аз  разкарах  всички  ролкови  инак  щях да  му "наточа "една  лента   . То  инамен  ще  ми трябва  но  ще се  оправя  и без  нея  .Има  и  друг  проблем  половината  а и едва ли  не  2/3 от  магнетите  които  се  ползват  и са   по разни  колекции  са  на  по 20 -40  години  и  са  "припаднали " вече  !!  Щом  и Ревокса  ми  даваше  разлика    дето  беше с  фабрични   настройки  на  тиквите  и  без  "ръб" по тях   .....кво  да  говорим .......поне   някой  да   му  помогне  на  младежа да  види  дали се е  прецакал с  магнета дето е  взел  ....Далече  ми е  ако  беше в София  нямаше да имаме   тази тема  !!!
Удрииии!!

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Търся някой да ми запише референтна ролка
« Отговор #5 -: 02 Октомври, 2015, 20:48:59 »
Параметрите са зададени неправилно. Да не говорим за изискването "точност до миливолт". Пък и линейните изходи са безкрайно еднакви!  :D  От значение ще бъде и настройката на главата на изпитвания магнет.

Ясно е какво ти трябва, но е желателно записът да се направи с целопистова глава, че иначе ще има бая да се чудиш.  :)

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Търся някой да ми запише референтна ролка
« Отговор #6 -: 03 Октомври, 2015, 14:41:36 »
Съгласен съм,  не съм проверявал с миливолтметър, понеже нямам, за да разбера колко се изменя, но имам предвид, че искам да е максимално точно.(Ще го нося в училище, където има измервателна техника и ще опитам да го настроя, защото май някой го е пипал преди мен.) Настройките на главите на магнетофона, който ще настройвам са заводски, затова изключвам възможността главата да е настроена малко по-високо или по-ниско, за да даде отклонение.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |