| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какво ви е мнението за този Хитачи касетофон /нов, а с ремонт/??  (Прочетена 2566 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Предистория!
Здравейте. Искам да споделя с вас какво ми направи впечатление..., може и да се вкарвам във филми, но все пак искам да знам какво мислите и вие от това, което ще напиша.
Вчера ходех на селото на бабата на мойта да си правим лютеница, и какво да гледам, касетофон Хитачи буквално чисто нов, без точица, драскотинка и т.н. Умрях за него, мечта ми е било винаги да имам подобен /алуминиев/, този е пластмасов, но все пак ми текнаха лигите, както когато навремето видях за първи път JVC AX1100, но там е друга тема. Попитах мойта, дали се ползва за нещо, тя попита бабата и така се стигна до там, че не го ползва и навремето с мъжа си, са ходели до Бургас, до някакъв кореком и естествено с връзки, са го купили за много пари, каквото и да значи. Попитах я дали някога е ремонтиран, тя отговори твърдо не, каза, че даже е ползван и изключително малко. Снощи набързо го включих, пуснах касетка, пуснах и радио, имаше разлика в звука от двете колони /едната само високи честоти излъчва, а другата само бас, може и така да са разработени, но не мисля/ Днес реших да поръчам оригиналните кондензатори Нипон Чеми 16в 1000мф, 10 в 470мф и така нататък да ги освежа. Погледнах и ремъка, позаминал е но мисля, за сега да не го пипам. Касетофонът е произведен в Сингапур, модел / http://www.ebay.com/itm/NICE-VINTAGE-HITACHI-TRK-2200H-GHETTO-BLASTER-RADIO-CASSETTE-TAPE-STEREO-BOOMBOX-/331258089824  /, търсих схема ама, естествено няма.
Въпросите!!
1. Тъй като те са първите собственици, и твърди, че не е ремонтиран, и аз като развъртах външните болтове, пропукваха от боята, защо:

1.1. Няма ремък на брояча /даже не мога да преценя какъв е бил и къде му стои другия край на ремъка/?
1.2 Нормално ли е да има металната тенекийка от снимката черен и жълтеникав болтове /болтовете са чисто нови, отвертка не ги е докосвала/
1.3 Какво прави тази сцепена платка /P012,P013/, залепена перфектно и измайсторена като че ли?

Според вас възможно ли е, навремето да са внасяли частично кофти стока /''рециклирана'' / тук в Бг по корекомите или е абсурд
За мен тази стока е ремонтирана, въпросът е  на кого да вярвам на себе си или баба и на мойта или категорично е ремонтиран тук в БГ или Сингапур например.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Здравей ! Красива и стандартна по функции и звучене машинка на HITACHI !
Линка от E-bay не е активен вече !

Относно въпросите .... :

1.1 Ремъка най-вероятно ще го забележиш някъде на малки нацепени парченца ( или цял, но поогледай по механиката след демонтаж на основна платка ) !
      Снимал си ролката на брояча и тя се задвижва от някое основно "колело" от лентодвижещият механизъм - поогледай за такова с два канала ( за два ремъка )

1.2 Напълно нормално е и ако се развъртят, най-вероятно ще са с различна дължина и /или резба ( обикновенно единият е за захват в  метал, а другият за същото в пластмасов детайл ... )

1.3 И това е напълно нормално за заводски монтаж едно време ( и "счупеното" и поправено ) и ролята на разделител на мостове към друг борд ( платка ) ... самото лепило е свръхавтентично като засъхване и консистенция  :good:

Напръскай и потенциометрите с добър контактен спрей ... така и така е отворен !

Няма нужда да "цакаш" пари за скъпи кондензатори !

По-късно ще се опитам да дам и линк със схема /сервизно !

Успех с възстановяването му !

 :drinks:
« Последна редакция: 15 Септември, 2015, 18:59:43 от cmdj7 »

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Т.е. възможно е да е излязал така от фабриката ли? Доста гадно от тяхна страна би било :)
Благодаря. Ще очаквам сервизно ако намерите, ще е супер.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
От Кореком съм купувал радиокасетофони с различни дефекти и ремонти, върнати след рекламации в гаранционния срок.
Имаха пломби и протоколи от сервиз, а цените бяха доста по-ниски от новите.
В повечето случаи се налагаше присаждане на НЧУ поради липса на оригинални интеграли.
Когато сменях изгоряли високоговорители с руски, радиокасетофоните звучаха по-добре от новите !  :)

Неактивен riza77

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 28
Аз, руското качество го харесвам, и подкрепям.  И все пак се върнете 26- и повече години на зад! 35 % е било Българско производство с етикет " Сделано в СССР" . Ние България работехме за тях.
И сега...?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |