| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Хлебарки в лаптопа или как да си скапем харддиска със спрей "Райт" ;)  (Прочетена 1815 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Обади ми се един много близък приятел да ме  пита какво да прави, бил се загубил цял дял на харда на лаптоп, даже и сложен в усб кутия и  на друг комп, не го откривал... Реших да помогна.

Виждал съм и съм чистил паяци от Пц кутии, Мухъл от Дънни платки, котешка пикня от лаптопи , но на такова нещо не бях попаднал

Като отворих кутията ужассссс, самите конектори на харда са бясно осрани или оснасяни, не мога да определя от хелебарки. Като махнах  предпазанта капачка на платката - се вижда как спрея против хлебарки е направил петно и е почнал да разяжда  пистите  :---

Реших да махна платката за всеки случай и що да видя- един огромен гад- опържен.
А това дето го няма и на снимките, като махнах дунапренчето, между него и платката  където е някакви микрони разстоянието- пълно с микроскопични хлебарчици- всичките опечени.  и наместени между крака на чипове и елементи.

Мих с Ацетон, докато всичките гадове и и поражения от спрея се почистиха.

После при пускането, ест пак не откри основния дял, въпреки че го боднах директно на с-ата кабели а не с преходната кутия.
Помогна, акронисдискдиректор, който локализира, че има записани 5 бед сектора/клъстери общо 50к , и единия е уцелил инфото с таблицата на въпросния дял. След като го фиксна. Инфото се показа.

Ето да се любувате на гадините и какви поразии правят покрай тях и хората

« Последна редакция: 06 Април, 2015, 18:26:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Хлебарка и баба знае ;) То от там е името на ДеБъгер- (DeBUG-ER),
27562-0
щото  молеца Грейс Хопър го е намерила в релето на компютъра „Марк-1″.


Я виж аз какво съм намирал в принтери и то добре опечени :)
27564-1

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Този е с вградена мишка :)

Неактивен paulwhite

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Търново
Ефекта от препарат за фурни - обезмаслител е същия. Носиха ми за ремонт стар модел синтезатор Техникс с флопи, на който не му работеха повече от половината микробутончета. Някой специалист бе посъветвал музикантката да почисти с препарата обилно, вместо да дава пари за профилактика на такива като мен. Всичко беше разядено отдолу по платките. Казах и че няма да стане, не ми повярва. След като праща техниката на ремонт в Плевен и Пловдив и похарчи сума пари я пенсионира. :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
За това пращаш снимки на разядените писти и у лево.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
9140 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
8 Отговора
8891 Прегледи
Последна публикация 07 Септември, 2013, 22:23:22
от Валери
16 Отговора
14967 Прегледи
Последна публикация 08 Август, 2013, 09:28:01
от Валери
3 Отговора
8743 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
29 Отговора
22430 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |