| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Voxson h302 amplifier  (Прочетена 5834 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cvetko0o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Враца
Voxson h302 amplifier
« -: 16 Март, 2015, 10:07:26 »
Здраейте колеги. Попаднах случайно на въпросния усилвател в момента е на ремонт да му се сменят крайните стъпала защото на единия канал бяха си заминали и аз реших да се сменят и на двата канала и да се подмени изцяло окабеляването защото кабелите се разпадаха в ръцете ми. Та въпросът ми е някой има ли малко повече информация за този усилвател, въобще струва ли нещо и заслужава ли да се пази. Единствената информация която намерих е че е от 1970 година и че е 2х50 вата. Прилагам снимки от интернет засега след като го взема от сервиза ще кача и реални.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #1 -: 16 Март, 2015, 10:14:19 »
Схема има тук:

http://www.eserviceinfo.com/download_start.php?downloadurlid=45010

Ето и страница с инфо, преведена:
https://translate.google.bg/translate?sl=auto&tl=bg&js=y&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.audiovintage.fr%2Fleforum%2Fviewtopic.php%3Ff%3D74%26t%3D25476&edit-text=

Ползваните елемнти са аудио грейд, заслужава си.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #2 -: 16 Март, 2015, 17:30:16 »
Хубава машина!

Неактивен cvetko0o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Враца
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #3 -: 24 Март, 2015, 10:33:03 »
Така, след като го взех от сервиза усилвателят свирна изненадващо добре. Сменени са му крайните стъпала с нови български по-добри тъй-като оригиналните вече ги няма, всички кондензатори, цялото окабеляване и нови бушони. Но май ще се наложи да се разделя с него за да започна някакъв друг проект  и питането ми е в такова състояние в момента за каква сума говорим? :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #4 -: 24 Март, 2015, 15:36:45 »
Сумата ще е по-малка от колкото би ти свършила някаква работа, така че по-добре си го пази, вече си инвестирал в ремонта му, защо ще го продаваш? Какво изключва ти да си започнеш нов проект без да го продаваш?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #5 -: 24 Март, 2015, 16:33:02 »
Сега имаш кутия със захранване от Voxson h302 amplifier и някакъв усилвател вграден в кутията.Та значи сега продаваш това... :empathy2:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #6 -: 24 Март, 2015, 18:20:31 »
При подмяната на крайните с други... губи се автентичност и най-вече автентичен звук. В eBay продават такива крайни транзистори.

Окабеляването е наложително, по снимките от нета разпада му е забележителн. Дано да е спазен цветовия код поне с новите кабели.

Подмяната на всички електролити в случая трябва да е със същите аксиални от Аудио клас, та даже и същата марка или по-хубави. Съмнява ме да е направено така, щото тогава нямаше да питаш за цена . Щеше да си вкарал едно 200-250лв за части само и хич нямаше да ти се продава.

Цена - колкото му обявиш.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен cvetko0o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Враца
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #7 -: 24 Март, 2015, 20:52:28 »
Да знам че при подмяната на крайните стъпала с други се изгубва автентичността обаче някак си ми се видя соленичко над 100 долара парчето в eBay поне така каза момчето от сервиза и ми предложи българските като заместител. Кондензаторите са сменени с оригиналните и цветовият код е запазен. Мислех да го продавам че ми идват в повече усилвателите вече, но ми харесва доста звука му и ще си го запазя все пак съм вложил средства в него поне да му се радвам. Към него са свързани чифт тонколони Mission 700 leading edge и съм доста доволен от крайния резултат. Благодаря за бързите отговори :)

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #8 -: 24 Март, 2015, 22:15:04 »
 :off:
Мдаа, тя твоята нещо като това:
Попадна ми Порше 356,
26978-0
 нещо не палеше, та го закарах на сервиз.
Момчето там ми каза, че частите са соленички и ми предложи да сменим шасито с такова от Запорожец, те били почти същите, даже вида щял да се запази. Съгласих се, щото и без това имам два велосипеда. После се оказа, че двигателя на може да се монтира на шасито от Запорожеца, и Момчето ми предложи да сложи такова от Трабант-Комби, той бил почти същия, пък нямало да влагам и много средства.
26980-1
Сега като върви малко подскача, ама то било от по-мощния двигател, а то си и личи - бая повече пуши.
Та да ми кажете, колко пари мога да му искам?

 (не се сдържах, ще ме прощавате   :empathy2:)

:off:

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #9 -: 24 Март, 2015, 22:37:44 »
Моля те, пусни, ако можеш, снимки от вътре. Интересно ми е да видя какво са сътворили в сервиза.

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: Voxson h302 amplifier
« Отговор #10 -: 26 Април, 2015, 23:59:18 »
...Така, след като го взех от сервиза усилвателят свирна изненадващо добре. Сменени са му крайните стъпала с нови български по-добри..

Стига бе човек, това е умопомрачително което казваш. Воксъна е с елементарна схема като го гледам, кой техник унищожи тази реликва поради некадърност? Пазиш ли му старите платки или само транзисторите са български? Ако са подменили само транзисторите, всичко е наред, но ако е с нови платки...
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
3492 Прегледи
Последна публикация 02 Декември, 2016, 19:58:56
от styrshel
0 Отговора
2768 Прегледи
Последна публикация 12 Април, 2019, 11:13:36
от Fisher
3 Отговора
1232 Прегледи
Последна публикация 16 Февруари, 2020, 10:06:01
от Здравко

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |