| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Посещение на карбут  (Прочетена 12480 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Посещение на карбут
« Отговор #15 -: 30 Октомври, 2013, 18:04:59 »
VLADISLAV  да е живот и здраве,да отидеш до Албиона.Тогава им кажи на местните,че искаш  да отидеш на битак,да видим дали ще те разберат.Carboot  е добре организирано мереприятие на общинско ниво.Няколко седмици преди това се разлепват съобщения.На место освен место за търговия се определя место за паркинг ,което е пет пъти по голям терен.Назначените гардове ти казват къде да паркираш.Взимат и такса  половин паунд   на посетителите и знаеш защо го вземат.Разбира се че имаше и други уникати .Лошото е ,че си ограничен в килограмите багаж.Тук е мястото да ви дам и някой друг съвет.Ако не искате не ги четете.Съветите ми ще са за  тия които се прибират със самолет.На летищата е много строго,първо че са си патили и второ е начин да се приберат още някой паунд от нечетящите табелите.Имате право на един 32 килограмов куфар и един 10 килограмов личен багаж.Вързалката е че малкия багаж не го гледат толкова стриктно  за тегло колкото за габарити.Има едни винкелни формички в които ако не ти влезе багажа-доплащаш 32 паунда.Затова тоя багаж трябва да бъде мека чанта,може и по-голяма да бъде.В  нея слагате основно дрехи и други меки вещи за да можете да го натъпчете във формичката.Българина обаче не чете-купили си едни ефектни твърди куфарчета .Мацката на последната проверка само минава и ги изважда тия с твърдите куфарчета.Не ги подценявайте-те от това си вадят хляба.Твърдо куфарче-32 паунда.Всичко съмнително - в големия куфар.Имаше едно момче ,мъкнеше теодолит,пази го ,носи го в ръце .На митничарките им се видя много опасно оръжие и момчето пропусна полета.В малкия багаж -никакви течности.Може да съм досаден ,но факта че поне 10 човека платиха допърнителна такса означава ,че трябва повече да се разяснява.

Неактивен Vladislav

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
Re: Посещение на карбут
« Отговор #16 -: 30 Октомври, 2013, 23:38:18 »
Здрасти, съжалявам, ако първият ми пост в темата е прозвучал заядливо. Ходил съм многократно на Албиона, но Обединеното кралство е пълно с толкова много атракции за туриста, че никога не ми е оставало време да търся битаци - попаднах на един случайно в едно малко улеско градче - Карнарвън, където бях заради страхотния им средновековен замък. И бях смаян колко интересни неща имаше на пазара в толкова малък град. Ходил сам на "car-boot" в други държави и разбирам разликата, но реагирах заради грубоватия начин, по който си набутал тази несъществуваща дума в заглавието - звучи като посещение при някаква болест - такова заглавие не носи никаква информация. Да не говорим че на английски думата не се произнася така.


Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Посещение на карбут
« Отговор #17 -: 14 Ноември, 2013, 16:52:42 »
Английския език не ми е силна страна.Ако съм бил там,не е било за да си усъвършенствувам английския.Бях там за да си  видя децата.Те ми знаят колко ми е акъла,че затова ме заведоха на карбут да си начеша мерака.И въобще ако си със слаби познания по езика-олекваш като мене.Но моето предимство беше ,че гледам на всичко от висотата на близо 60 години.Видях  ,че това  е много организирано общество,че даже ако ние го атакуваме със всички си тарикатски номера пак не можем да го съборим.Тук е мястото да развия един философски монолог защо те са така а ние сме наопаки ,но няма да го развия.По -скоро искам да запитам водачите на тоя форум,защо е толкова едностранчив форума.Мен ме интересуват и други  страни на живота.Всеки един уважаващ себе си форум има  места за задочно запознанство,има место за споделяние  на факти ,които са те впечетлили-било то от пътуване,от другия пол или  от уникалната българска природа,риболов или автомобили.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 390
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Посещение на карбут
« Отговор #18 -: 14 Ноември, 2013, 17:29:43 »
Направо може да се направи тема "Психология на car-boot и garage-sale или Защо сме различни?"

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Посещение на карбут
« Отговор #19 -: 20 Ноември, 2013, 14:18:57 »
Не си виновен ти.Ти си само типичен представител на племето от юнаци.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Посещение на карбут
« Отговор #20 -: 16 Януари, 2015, 12:10:33 »
Здравейте на всички!
Тази година отново бях поканен по празниците да посетя тази забележителна страна.И както казваше един от телевизионния екран "аз съм като старите моми,щом ме поканят-отивам".Бяхме
в едно малко населено место близо до Лутън.Много интересно беше.Като мина Коледа и англичаните взеха да си изхвърлят елхите-празника минал.Те не знаят ,че празника за човека
е тогава когато като дете е получавал подаръци.Нашите подаръци ги носеше Дядо Мраз и ние
продължаваме да си тачим Новата година.Ако не беше зарята в Лондон,нямаше да се разбере
че е празник.По ВВС някаква група възпроизвеждаха група Куин,но бяха много по-мъжествени.
А сега да се върнем на темата.Бях обещал на жената да не събирам нищо и геройски издържах
до последния ден идо последния час,когато трябваше да отида да изхвърля боклука.Вдигам капака,а вътре тази уредбичка HITACHI  -малка ,компактна и лека.Прибрах я в куфара само за да ви я покажа.През останалите 18 дни само си калявах волята да не посегна на  нещо оставено на улицата-принтери,стари компове,уредби,домакински уреди ,телевизори и др.
Не съм ги снимал за да не се дразните.Англичаните използуват празниците за да си подменят
уредите които си работят но вече са им омръзнали с нови.Особенно тия кани за топла вода-до
всеки казан имаше по две-три.Сина казва ,че им е по евтино да ги изхвърлят отколкото да  ги
чистят.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Посещение на карбут
« Отговор #21 -: 25 Септември, 2015, 15:16:45 »
Тази снимка я бях забравил!Това е доказателството ,че и англичаните имат конфута/конфу е земен участък за обработване и отглеждане на зеленчуци с размери не повече 30 квадратни метра и бяха много популярни осемдесетте години/.Разликата между тяхните конфута и нашите е ,че при нас изчезнаха и младите не знаят това понятие и другата по-съществена разлика се вижда на снимката:количката с едно колело зимува на конфуто,което беше немислимо за нашите условия.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |