| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: присаждане на УКВ модул  (Прочетена 22267 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #45 -: 16 Януари, 2013, 18:15:55 »
Снимките нещо не се виждат. Така обаче ако направиш т.е. ако използваш отоплението не на кенотрона, а на останалите лампи с крушките за осветление, и свържеш минуса на шаси ще е късо. Трябва да да бъде през един електролит примерно 470 микро и тогава на шаси. Т.е. така: между + и - на моста слагаш примерно 1500 микро филтров; захранваш платката с + и -; след това минуса свързваш към + на друг електролит 470 микро и минуса на електролита свързваш на шаси. Така съм направил аз, иначе без да свържеш през кондензатора на шаси има голям брум. Все пак най-добре е с адаптер.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #46 -: 16 Януари, 2013, 18:18:10 »
е ама еднопътно ... ще падне напрежението ,кондензатора няма да успее да изглади камилските гърбици на напрежението ... май ще трябва да търся изправител ... ама от по старите джисиеми , имаам някъде  ериксон 1018 със зарядно с траф ,тежичко е ама е шведска направия дге  8)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #47 -: 16 Януари, 2013, 18:20:00 »
Аа знам ги тия джиесеми А1018, такъв беше моят първия  :D , адаптера, ще стане, трансформаторен е.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #48 -: 16 Януари, 2013, 18:25:52 »
Има цяр,някакъв малък трансформатор го пренавиваш като разделителен,6 към 6 волта и си готов.Някакъв изходен от транзисторен радиоприемник.Навивките зависят от сечението разбира се :drinks:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #49 -: 16 Януари, 2013, 18:43:39 »
Асене, ако използва отоплителната на кенотрона, ще стане по-добре, тя не е замасена на шаси. Аз използвах гореописания начин на Акорд 102'71 който е със селен, няма отоплителна за кенотрон.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #50 -: 16 Януари, 2013, 19:32:28 »
Ако ползваш трансформатор за кенотронен изправител  и диоден изправител изходните напрежения за анодното ще бъдат по високи от нормалните което е неприемливо.Това за да освободиш изолираната 6.3 волта.Ако обаче ползваш кенотрон и захранваш от неговата отоплителна намотка приставката пробив в изолацията на отоплението ще отнесе приставката :) не случайно кенотроните имат отделни отоплителни намотки само за тях.Аз не бих захранвал приставката от там.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #51 -: 28 Януари, 2013, 21:14:10 »
Дайте съвет за укв-приставката.Елимекската тутурутка /с дистанционно/ се чудя на кой приемник би звучала най-добре.Става въпрос за ежедневна употреба.Та питането ми е
на кой приевник да го монтирам?
Избора е: Симфония 10 -приемник с прекресен звук
                  Концерт -също звучи великолепно
                  Руска Октава-много добла
                  Сакта
Кажете на кой от тях да го монтирам /УКВ-то де/? Не искам нищо да пипам по радиото.           

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #52 -: 28 Януари, 2013, 22:30:54 »
Слагаш го в кутия със захранване и си го включваш към който приемник си искаш.
Защо да работи само към един приемник, когато всичките са хубави ?  :)

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #53 -: 28 Януари, 2013, 22:43:39 »
Целта не е външна кутия,а да вкарам УКВ блока вътре в радиоапарата.За външен източник на сигнал имам разкошен тунер от 70-те години,но повтарям ,че идеята  УКВ то да е вътре.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: присаждане на УКВ модул
« Отговор #54 -: 29 Януари, 2013, 11:40:22 »
Всичките приемници са добри, но нека да е един от двата български  :) , "Симфония"-та примерно.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |