| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиата на Ачо  (Прочетена 24480 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Радиата на Ачо
« Отговор #15 -: 18 Февруари, 2013, 09:35:16 »
Познавам лично човека. Казва се инж.Ангел Ангелов и преподава радио и телевизия в една от гимназиите в гр.Сливен. Има доста голяма колекция, една част от която е изложена в училището, а другата част в неговия дом. Показаните три сайтове не са правени от него, а от негови ученици и приятели без негово участие и за различните грешки и неточности той няма никаква вина. Инж.Ангелов е един от малкото хора, които познавам, за които професията и хобито се покриват напълно. Много приятен човек, с когото могат да се водят дълги разговори на различни теми, стига да има какво да кажете. Рядко влиза в интернет, може би защото е човек на действието, а не на празните приказки. Няма детайлни снимки на колекцията му. Когато имаш няколко апарата, не е проблем да ги снимаш отвсякъде, но когато са няколко стотин, това вече е сериозен проблем.

Неактивен torguny

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 21
  • Населено място: София
Re: Радиата на Ачо
« Отговор #16 -: 18 Февруари, 2013, 23:32:30 »
 Рядко влиза в интернет, може би защото е човек на действието, а не на празните приказки.


Посипвам си главата с пепел..
Няма повече да пиша и говоря празни приказки...
Чудя се дали има смисъл да се обаждам изобщо..

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радиата на Ачо
« Отговор #17 -: 18 Февруари, 2013, 23:58:24 »
Струва ми се e необходимо PDM да погледне що е словотворил , ба си , според туй що пише ,тук сме се збрали ба си боклучака  - а ????
« Последна редакция: 19 Февруари, 2013, 00:02:30 от deniz5612 »

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Радиата на Ачо
« Отговор #18 -: 19 Февруари, 2013, 10:15:34 »
              Много сте чувствителни и обидчиви :( Това, което написах се отнася за инж. Ангелов, а не за някого другиго. Не съм искал да засегна или обидя никого.
           Ако могат се търсят някакви общи изводи, то те са съвсем в друга посока. Например един от тях е, че хората със сериозни колекции и сериозни познания в областта на ремонта и реставрацията на лампови радиоапарати не са представени в интернет пространството или имат слабо присъствие. Има хора с големи колекции, които са известни в интернет. Има и хора, които са с големи познания в областта на радиото и също имат сериозно присъствие по интернет форумите. Съчетанието на двете обаче е много рядко или липсва. Защо това е така, не мога да кажа. Сигурно причините са комплексни. Не искам да посочвам имена, за да не започват безсмислени спорове, само ще кажа за себе си, че не се смятам за един от тях, тъй като нито колекцията ми е достатъчно значима, нито имам кой знае какви познания.
          Относно изказването на колегата deniz5612. Това, че някой има голяма и сериозна колекция, не означава че на другите колекциите не струват и въобще не е нещо негативно спрямо някого. Лично мен това, че някой има по-вече или по редки или по-интересни апарати от моите не ме депресира и не ме кара да си блъскам главата в стената.  :) Процесът по намирането на един експонат, изучаването му, реставрацията му и обсъждането е много по-интересен и значим, отколкото това колко е рядък или скъп един апарат. Обратното според мен би било проява на снобизъм.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |