| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с quad 405-2  (Прочетена 3130 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Проблем с quad 405-2
« -: 12 Април, 2014, 18:14:35 »
Подариха ми един кит от млад конструктор на quad 405,но е с проблем. Бил подаден висок входен сигнал и предпазителите изгорели. Установих,че предпазителите изгарят,защото крайните транзистори бяха пробили. След смяната им нямаше пушек или изгорял предпазител,помислих си,че това е проблема. Реших да измеря напрежението на изхода преди да свържа говорителя и се оказа,че имам 26 волта на изхода :o :o :o Т1 и Т2 бяха пробили,смених ОУ(ua741),Т3,Т4,Т5,C9 и C10. Измерих C2,C3,C4,C5,C6,C7,T6,T9,T10 + всички резистори и са здрави! На изхода отново имам 26 волта. Къде да търся проблема? ???

Захранвам платката с +/-37 волта.
Ето и схемата: http://www.constructor.bg/mk/Amp.htm

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Проблем с quad 405-2
« Отговор #1 -: 12 Април, 2014, 18:50:06 »
Имаш даже коннтролни точки по схемата разходи се с мултимера и виж къде какво бяга. Може да имаш и обърната тарнзистор ,като гледам платаката  маркировката отгоре не е терминирана... може и да имаш пробил кондер или късо някъде / студена спойак ако е ползван от евтиния  припой. . Абе то са 20-25 елемнта на кръст провери всчико 30-40 минути  работа е. На твое място, ако от контролните точки не се ориентирам, свалям всчико, меря дали е  в норми по стойност и го нареждам отново и ще му намериш проблема.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с quad 405-2
« Отговор #2 -: 12 Април, 2014, 18:54:49 »
Благодаря и аз това си мислих да сваля всичко.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с quad 405-2
« Отговор #3 -: 19 Април, 2014, 20:22:39 »
Проблема беше от някой кондензатор,не знам точно кой,защото смених всичките.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |