| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свистящ брум от компютъра  (Прочетена 8702 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Свистящ брум от компютъра
« -: 17 Декември, 2013, 16:12:38 »
Колеги помагайте не знам вече, започнах с нова термо паста и по добро охлаждане на процесора ,взех си и външна звукова карта и пак имам един писклив шум който се получава само като местя мишката или пиша с клавиатурата ако е намален до горе долу половината усилвател не се чува но увеличи ли се повече като местя мишката или пиша се чува един пискащ шум в колоните ми , и по тази причина не мога да си направя настройката на усилвателя като ми вкарва шумове и цирикания .. Помагайте според мен е от захранването на компютъра ..

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #1 -: 17 Декември, 2013, 18:06:06 »
Колонките активни ли са? Ако да - тествай с други, може да не са екранирани като хората или да имат друг проблем. Всики компютри излъчват страшно много боклуци. Опитай да си заземиш корпуса. Провери всички електролитни кондензатори в захранването и по дъното. Намери една феритна противосмутителна керна и навий 2-3 навивки на захранващия на компа. Може и на усилвателя.
http://www.rocketradio.co.uk/ekmps/shops/rocketradio/images/13mm-clip-on-ferrite-rfi-emi-tvi-filter-for-noise-suppression-1399-p.jpg
Пиши после как се развиват нещата!
Поздрави!
Билян
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #2 -: 17 Декември, 2013, 20:22:29 »
Залагам една  каса бира, че мишката не ти е проблем и е УСБ, нито захранването...

Трябва ти хубава звукова карта и няма да имаш ядове...

Аз съм с Корсар захранване, ново разделн съм от мрежата и тн, но мишока си го чувам от колонките на телевизора яко.

Моя е USB... предполагам усб филтрацията на дъното  е шит и за това шуми....

Дънцето при мене е гигабит ново, + че не са пестили кондери от доста виок клас са...

Пробвай с някоя Звукова карта на криейтив на пци слот ама са скъпички, но ако имаш под ръка или от кой да вземеш пробвай...

НЕ препоручвам външна на усб, щото то така или иначе е най-краткия път да ти вкарва шумове.

ПП, Каква е твоята външна карта?

Ако си по навит на УСБ външна звукова карта щото са по евтини, гледай да е с отделно захранване ,за да не се захранва по усб, ткава е тази на попа, по скъпия вариант, но усб-то го ползва само сигнално, а захранване го взима от вуншен стабилизиран адаптер.:

http://audioplatinum.com/product_info.php?products_id=525&language=bg



« Последна редакция: 17 Декември, 2013, 20:38:49 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #3 -: 17 Декември, 2013, 20:43:33 »
Определено проблема е в звуковата карта. Външна УСБ никак няма да помогне дори да е с отделно захранване, докато е галванично свързана към компота шумовете винаги ще си влизат. Затова вече използвам само външен цифрово-аналогов преобразувател (DAC) със S/PDIF интерфейс с галванично разделяне. Например препоръчвам този като готово решение: http://dx.com/p/s-pdif-or-coaxial-digital-to-l-r-analog-audio-converter-44345. Слушал съм го близо 6 месеца, заслужава си парите, ще ти хареса и шумовете се елиминират напълно като го свържеш с оптичен (toslink) кабел.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #4 -: 17 Декември, 2013, 20:47:35 »
Точно тази която ми казваш да не взимам точно днес такава ми пристигна. Външна със усб адапторна звукова карта китайшън то затова си седи още брума да споделя, че компютъра ми е от първите IBM Intel Pentium 4 тези за видео наблюдението със 3 гхз процесор 96мб видео 512 рам вградена звукова карта и е от 90 година .. Пълен боклук,но няма възможност за друг, тъй като имам по спешни разходи и вика ако някой може да помогне и е нещо просто имам друго захранване мога да го заменя,  но исках да съм си гурен, че е от него но явно не е .. Благодаря все пак на отзовалите се :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #5 -: 17 Декември, 2013, 22:22:39 »
90-та година 3 гигахерца, човече нещо бъркаш двата щата :) тва не може да е от 90та година.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #6 -: 18 Декември, 2013, 19:50:24 »
ето го http://www.intexys.fr/en-us/catalogue.aspx?ref=3836&refc=IBM%20Thinkcentre%20M52%20-IBM%20Thinkcentre%20M52%20Pentium%20IV%20630%203Ghz%20%20&sstype=202 моя грешка исках да напиша 98 ...  около 2000 година е не си спомням точно ама е бая старичък ...

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #7 -: 18 Декември, 2013, 19:52:24 »
Щом струва 34 долара в ибей запазен не ползван много като нов смятай колко е компютър и коя година е .. :)

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #8 -: 18 Декември, 2013, 21:09:09 »
3 GHz Пентум 4 Интел го лансира за първи път около началото на 2003 някъде беше си спомням :), IBM на снимката е от около 2005 година. Не е толкова стар компютъра, ако му сложиш повечко памет, поне 1.5 GB, бърз хард и някакво по-бързо видео е актуален компютър и в момента. За работа разбира се. Иначе за звуковата карта задължително на PCI слот щом я слушаш на външни колони, сложи каквато и да е и ще решиш проблема. Може и някоя C-media от 5 лв ако нямаш бюджет, по приодавалника е пълно. Вградения звук е невъзможно да се обезшуми от сигналите по дъното и е предназначен само за някакви тенекиени колонки колкото да се каже че свири.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #9 -: 18 Декември, 2013, 21:54:36 »
@ origo

Точно тия карти на попа имаха вариант разделни с трафчета...  :D

Бистреше се таз тема в аудио форума....ама съм ги позабравил нещата. Твоя дак е по интересния вариант, не вярвам да има такива ядове, архива със снимките беше мн готин, яко ме накефи  :D

Вчера го мислих от къде идва шума, дали е от дата трансфера или пълзи по захранването, то USB друго няма...

Интересно е че проблема се появява  само при Външните УСБ дакове, и си чувам мишката само когато я движа , тоест като праща инфо, та си мисля, че е от инфо канала...

Имаше си някакъв лек...

Яз май я бях лъгал с Asio4ALL драйвер и FOOBAR , но настройката и инсталацията са много кофти и в последствие чуваш други работи... ама я забърсах тая работа при един преинстал и хич не ми се занимава да възстановявам, Абе просто не мърдам мишката като слушам...

А вградената ми карта е толкоз глуха, че тоя шум няма нячин да го изсфири, даже и да и го подавам нарочно  :D

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #10 -: 18 Декември, 2013, 22:46:16 »
Ами като цяло се оправя ако усилвателя не е заземен или занулен, тогава по-малко шум влиза, иначе е достатъчно да свържеш укилвателя към масата на компота през интерконекта (сигналния кабел) и си готов с шумовете, просто не е опроводена правилно масата на дъното, или поне не достатъчно като за аудио, пък и е пълна с шумове. Утре се надявам да постна снимки на моя ДАК.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #11 -: 19 Декември, 2013, 13:25:50 »
Масата на сигналния кабел я вързах към шасито на компа намаля малко ама много малко почти не забележимо ...

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #12 -: 19 Декември, 2013, 13:28:20 »
Ако вместо към шастито на компа взема - от захранването няма ли да намалее брума, чакай да пробвам .. : )

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #13 -: 19 Декември, 2013, 15:02:14 »
Аз изсках да кажа че така влиза шума като се свържат масите през сигналния кабел, ако искаш да го намалиш трябва ако сигналната маса на усилвателя е занулена, да го изолираш от нулата на мрежата (но това може да бъде опасно) или да свържеш входните чинчове на усилвателя и изходната букса на компа с дебел меден проводник, това не съм го пробвал. Като цяло ти трябва галванично разделяне на масите, затова ти препоръчах ДАК-а от китай, ама ти пък сигурно нямаш такъв изход на дъното на компота. Та в заключение, може би една по-качествена звукова карта ще реши до някъде проблемите с шума, но като цяло ти трябва нова машина и свесна външна галванично разделена звукова карта иначе няма да се оправи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Свистящ брум от компютъра
« Отговор #14 -: 19 Декември, 2013, 15:51:45 »
Респрома Студио 2 до колкото и ти знаеш е със стандартните DIN 5-тица на входовете няма чинчове, другото което ме съмнява с оригиналните филтриращи кондензатори (електролитите ) на захранването съм, а както знаем са доста остарели и се чудя дали да ги заменя с нови и с малко по голям капацитед от 4700 микрофарада па да видим .. :) и в прочем възможно ли е от тях да ми идва всичката мизерия, и допълнително компютъра дето си вкарва и да става голямо сливане на брумове ..

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |