| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Скали за радио приемници  (Прочетена 5153 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Николов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Скали за радио приемници
« -: 06 Ноември, 2013, 18:14:32 »
Здравейте, предполагам за доста от вас счупена скала е бил основен проблем при реставрацията на лампово радио. И аз се сблъсках с този проблем и решението за него беше да направя нова скала. Прикачил съм резултата как се получи. Чертая на Аутокад, и мога да начертая произволни други скали ако някой има нужда. Цената за изчертаването зависи от сложността, но няма да е повече от 15лв. Като цяло направата на нова скала се оказа доста скъпо начинание защото се плаща за фолиото, стъклото и рязането с воден джет на стъклото. Но определено съм доволен как се получи накрая.

http://www.prikachi.com/images.php?images/737/6728737z.jpg

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #1 -: 06 Ноември, 2013, 18:18:46 »
Добре е станала :good: има тема по тоя повод.Отдавна не са писали по нея.

http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,921.0.html

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #2 -: 06 Ноември, 2013, 18:53:08 »
Би ли споделил какъв тип е фолиото на скалата , добре е станало :hi:

Неактивен Николов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #3 -: 06 Ноември, 2013, 21:23:14 »
Фолиото е от център Мания в Студентския град. Лошото е че продават минимум половин метър и цената е 16лв и отделно е малко прозрачно, което налага да се напръска отзад с боя. Общо взето немския ситопечат няма как да го постигнем в домашни условия.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #4 -: 07 Ноември, 2013, 08:27:56 »
http://www.sandacite.com/scale/

Тук събираме радиоскалите. Освен една всички са правени от мен. С ваше разрешение ако ми изпратите файла ще го кача на сайта, за да могат и други да се възползват от него.

Неактивен Николов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #5 -: 07 Ноември, 2013, 09:13:09 »
На пощата ви е файла. Само бих отбелязал, че jpg не е особено подходящ формат, защото не поддържа прозрачност и не е векторен. Отделно може да се получат проблеми с размерите. Силно препоръчвам CutePDF Принтера, който се интегрира в Windows и позволява лесно принтиране към pdf.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #6 -: 07 Ноември, 2013, 10:02:06 »
Напълно подходящ е jpg защото принтерите не печатат бял цвят и той остава прозрачен на фолиото. Освен това размерите на файла са абсолютно точни като тези на оригиналните скали и до сега не са ми се получавали разлики. Аз обаче векторните програми не ги разбирам и ги рисувам на фотошоп, което е малко по-трудоемко, но пак върши работа.

Благодаря за скалата ще я сложа на сайта.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #7 -: 07 Ноември, 2013, 10:21:25 »
Като не е векторна има опасност да се виждат пиксели след отпечатване което е твърдо нежелателно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #8 -: 07 Ноември, 2013, 10:41:44 »
Пиксели ще се виждат ако точките на инч за малко, моите са 300 и няма как да се виждат пиксели. Освен това, колегата ми прати оригиналния файл във формат PDF което е още по-лошо от JPG. големината на файла е 84kb, което не предполага кой знае колко високо качество на изображението. Занимавам се с фотография от доста години и работя с Фотошоп почти всеки ден, затова смея да твърдя че горе долу нещата са ми ясни от гледна точка растерни изображения. За векторините сте прави, но PDF НЕ Е векторно изображение.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #9 -: 07 Ноември, 2013, 10:53:30 »
Готово, скалата е качена на сайта. Смятам темата за изчерпана и благодаря на колегата за добрата работа. Ако за в бъдеще направите други скали, бихме се радвали да ги споделите с всички потребители на нашия форум, както и такива извън него.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #10 -: 07 Ноември, 2013, 11:06:42 »
Тук вече малко бъркаш, PDF не знам какво точно представлява като формат, защото наистина не съм толкова на вътре, но със сигурност като принтираш векторно изображение, в ПДФ-а си е векторно, ето прикачам файл на една моя платка, увеличавай колкото искаш, пиксели няма да видиш което означава че е векторен, и е само 34 килобайта :). По-лошо от JPG няма, и определено PDF-а е много качествен вариант. Може дори да отвориш някой PDF на филипс и да увеличаваш фирменото лого, ще видиш че е векторно :) http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/19431/PHILIPS/TDA7088.html.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #11 -: 07 Ноември, 2013, 11:28:31 »
Всъщност до сега не ми бе хрумвало да прочета, но се оказа, че PDF документа може да пренася както растерни, така и векторни изображения. Моя грешка. Винаги може да се научи нещо ново, а това не ми бе хрумвало до сега. До сега си мислех, че всичко се трансформира в растер.

Неактивен Николов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #12 -: 07 Ноември, 2013, 11:35:58 »
Професионалистите също не долюбват JPEG много много. За сериозен печат се ползва TIFF файл с CMYK палитра. JPEG е създаден да представя изображения на монитор, не на принтер.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Скали за радио приемници
« Отговор #13 -: 07 Ноември, 2013, 15:00:16 »
Аз JPG изобщо не ползвам за печат. Директно си печатя PSD-то през фотошопа и важните неща си ги пазя на PSD или TIFF и определено си пазя CR2 суровите файлове. JPG обаче е лесен за разглеждане на почти всички видове устройства, както е и удобен за уеб.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |