| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвместимост  (Прочетена 2654 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен liudmil1945

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Русе
Съвместимост
« -: 16 Октомври, 2013, 11:07:46 »
Дали е възможна замяната на 14инчов кинескоп на телевизор с кинескоп от 15 инчов кинескоп от монитор?Кинескопът на телевизорчето е обагрен в най- различни цветове.Когато дават близък план на лице от едното му ухо до другото са вместени цветовете на дъгата. Имам стар монитор с Ве Ге А вход и след дълго ровене из нета разбрах, че е почти невъзможно да го свържа с декодер. Има разни преобразователи, но не си струва финансово.Благодаря!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Съвместимост
« Отговор #1 -: 16 Октомври, 2013, 11:33:41 »
Първо опитай да размагнитиш стария кинескоп с индукционен поялник.Включваш поялника поне на метър разтояние,Приближаваш към кинескопа и извършваш кръгови движения по целия екрат,отдалечаваш и тогава изгасваш поялника.Кинескопа не е подходящ защото 100 процента има различна отклонителна система по активно  и индуктивно съпротивление.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 356
  • Населено място: София
Re: Съвместимост
« Отговор #2 -: 16 Октомври, 2013, 13:20:39 »
Вероятно телевизорът е падал и се е деформирала маската на кинескопа, тоест кинескопът му е за боклука.
Ако мониторът е от най-дъртите, които поддържат само разделителна способност 640/480, може да стане, поставял съм такива кинескопи на телевизори 14" с успех. При по-новите - може да стане, ако се смени  отклонителната му система с тази от стария кинескоп, но е много съмнителен успеха да се постигне сходимост на лъчите.

Неактивен liudmil1945

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Русе
Re: Съвместимост
« Отговор #3 -: 16 Октомври, 2013, 15:59:39 »
Мониторът е Компал 554  1024/768 но спокойно действаше на1150/800.Телевизорчето е Сони тринитрон, а аз имам бубина от едно време, когато се налагаше при всяко местене на тивито да размагнитваш. Ще отворя да видя как са хванати откл. бубини, защото при тези кинескопи просто няма допълнителни настройки .Като не става ще правя кабел скарт към ВГА мисля че трябваше една схема АМ1881Н за синхронизациите, ама дали ще се получи не знам. Ако някой се сети нещо да чукне някой и друг клавиш! Благодаря!

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Съвместимост
« Отговор #4 -: 16 Октомври, 2013, 16:34:19 »
Виждал съм нашия колега Origo да публикува снимка на друг телевизор обаче - старите познати електрончета 380Д , сменен от него лично самия с кинескоп от монитор , обаче  на външен вид не беше никак изпипано  така че не знам дали ще си струва заради отворите , които остават в кутията. Така че обърнете се най-добре към него.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Съвместимост
« Отговор #5 -: 17 Октомври, 2013, 15:29:27 »
Я първо си виж ПТЦ-то,па после се занимавай с проекти със съмнителни резултати.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |