Радвам се , че се запознахме Симо вчера на събора в Казанлък. Схема ти трябва за да разбереш как се работи с уреда или за да отстраниш някаква повреда ? Защото ако е да разбереш как се осъществява измерване с него последователността на работа е следната:
1. Първо поставя се лампата на съответния цокъл добре да контактува.
2.За всеки модел лампа трябва картон . Щифтовете трябва да се поставят задължително на двата извода за перфорациите за изводи на кои крака да се подаде нарежение на отоплението (променливо) f1 и f2 , на постоянно напрегение на катода а и на първа решетка g1 , и съответно на делителите на напреженията правилните стандартни стойности по каталог за всяка лампа : КАТОД Ua , ПЪРВА РЕШЕТКА Ug1 (ЗА НЯКОЙ ЛАМПИ И ВТОРА Ug2) и за обхвата на уреда за измерване на анодния ток Ia. Rk е за поставяне на товар на лампата когато съответно има нужда при измерването.
3. МНОГО ВАЖНО: Регулирате отриц. преднапрежение на първа решетка или -Eg (Ug на картоните) , превкл. вид работа на -Eg, от потинциометъра -Eg се регулира
4.Преместваме превключватела за ВИД РАБОТА на Ia .Включваме ЦК ключа , който до сега задължително трябва да е в изключено положение и наблюдаваме лампата дали ще светне - ако НЕ търсим и отстраняваме опричината и отчитаме на скалата измерването най-рано след 10-15 сек. (когато се застопори на едно място скалата) за да загрее добре катода . Клавишните превключватели да не са натиснати по време на отчитането.